Čerstvých vědeckých zpráv ohledně sexu a vztahů se v poslední době sešlo tolik, že to chce podrobného průvodce. V Jackie ho vytvořili jen pro vás.

Závěry studií z celého světa vnášejí jiné světlo na seznamování, průběh vztahu i samotný sexuální akt. Některé výsledky jsou poměrně překvapivé. Věděla jste například, že hodného přítele typu ‚dobromyslný méďa‘ jste si mohla vyhlédnout třeba jen pro­to, že berete antikoncepci? A to zdaleka není všechno. Následující řádky jsou doslova nabité užitečnými informacemi, které můžete, ale také nemusíte brát vážně.



Příliš mladá na orgasmus?


Byla byste nejspíš překvapená, jak uspokojivý sexuální život může vést vaše pětačtyřicetiletá kolegyně, kterou ve skrytu duše považujete za uvadající bytost. Podle amerického průzkumu jsou sexuálně nejaktivnější ženy mezi jednatřicátým a pětačtyřicátým rokem (publikováno v britském časopise Urology) – pravidelně souloží 87 % z nich. Kromě toho mají tyto ženy podstatně menší problémy dosáhnout orgas­mu, protože dobře vědí, co je vzrušuje, a nerozpakují se to partnerovi říct ani v případě, že jde o krátkodobou známost.

Co na to my: Mladší dívky by se měly přiučit. Zjistěte, co by vás vzrušovalo, a otevřeně o svých sexuálních přáních mluvte s partnerem.



Milování zvětšuje mozek


Tak tohle zrovna vůbec není špatná metoda, jak povzbudit mozek k činnosti. Vědci z Princetonské univerzity zjistili, že pravidelný sex nejen mozek aktivuje k lepší činnosti, ale podporuje dokonce přímo jeho růst. V minulosti bylo prokázáno, že stresové a nepříjemné zážitky vedou ke smršťování mozku a zpomalení růstu buněk. Sex působí úplně opačně.

Co na to my: Pokud nemůžete pohnout s důležitým projektem, vybalancujte stres vášnivým milováním. Možná ráno zjistíte, že se hlava posunula k řešení!


  9:35,  aktualizováno  31. března 2019 13:41