Nadopujte se energií, nastartujte si sebevědomí a přivítejte nejkrásnější roční období jako úplně nový člověk.

Léto se rozjíždí na plné obrátky, dny jsou dlouhé a noci horké. Teplé počasí, sluneční svit a zpěv ptáků vám přirozeně zvedá náladu a zahání úmornou únavu z šedých dnů. Tak toho využijte, setřeste starý život a pořiďte si nový, lepší, zářivější! Stačí, když si osvojíte dvanáct zvyků, díky nimž se budete cítit (a vypadat) jako bohyně.


Mluvte zdravě

Přestaňte nadávat na věci, které vás nebaví: na dlouhou cestu do práce, úklid doupěte, pracovní porady. Raději na otravných povinnostech zkuste najít něco dobrého. Pokud si věčně na něco stěžujete, zbytečně sobě i svým blízkým kazíte náladu. Negativní myšlení navíc zhoršuje imunitu! Lékaři zjistili, že věčně nabručení pesimisté trpí rýmou a nachlazením mnohem častěji než usměvaví pohodáři. Takže pokud nechcete trávit nejkrásnější dny v roce s kapesníkem u nosu, zakažte si věty typu „už zase ta otravná schůze“ a „nesnáším uklízení“. O pravidelné pondělní poradě uvažujte jako o skvělé příležitosti, jak dát k lepšímu své nápady. Smýčení bytu si v duchu přejmenujte na „zkrášlování“ a těšte se, jak bude vaše doupě zářit čistotou. O ranní cestě na vlak mluvte jako o „procházce“. Denně se hodinu tlačíte v autobusu a štve vás, že ztrácíte čas? Udělejte si z jízdy příjemný rituál – nasaďte si na uši sluchátka a poslouchejte cédéčka, kupte si učebnici francouzštiny pro samouky a cestou pronikejte do tajů cizího jazyka. Negativní pocity z ranních přesunů budou pryč!


Začněte snídat vejce

Možná věříte, že míchaná vajíčka k snídani = nebezpečná cholesterolová bomba, které je radno se obloukem vyhnout. V poslední době ale čím dál víc dietologů tvrdí, že jedno až dvě vejce denně by zdravému člověku neměla nijak uškodit. Vejce obsahují hodně kvalitní bílkoviny a obří dávky vitaminů A, B a E. Mají ještě dvě dobré vlastnosti: dodají vám mraky energie a nadlouho vás zasytí. Odborníci na výživu nedávno provedli studii, při které dávali jedné skupině lidí k snídani vejce a topinku, zatímco druzí začínali den jídlem o stejném počtu kalorií, ale bez vajíčka.

Výsledek: Dobrovolníci z první skupiny měli během dne menší hlad a cítili se čilejší. Takže pokud chcete od rána do večera sršet energií, pochutnávejte si po probuzení na míchaném nebo vařeném vejci s celozrnným rohlíkem. Pro maximální přísun energie ještě můžete přikusovat plátek uzeného lososa a rajské jablko.


  6:00,  aktualizováno  31. března 2019 13:29