Zamilovanost vyprchá, to je dokázáno. Zdaleka to ale nemusí znamenat, že žár lásky ve vaší ložnici vyhasne. Když se budete řídit následujícími pokyny, podaří se vám plamínek touhy nejen udržet, ale také pořádně rozdmýchat.

Není to tak těžké, jak si možná myslíte, dokonce ani po několika letech vztahu. Stačí nedělat některé chyby a podniknout jistá opatření. Poradíme vám, jak na to.

Udělejte si neděli


Britský Daily Mail uveřejnil nedávno zajímavou studii. Podle ní si dvě třetiny ze tří tisícovek dotázaných párů nechávají sex převážně na víkend, kdy nemusí ráno vstávat do práce. Nutí je k tomu hektický životní styl, vysoké pracovní nasazení a případně i starost o děti nebo domácnost.

Podrobné testy zjistily, že průměrný dospělý Evropan v produktivním věku se cítí fyzicky či psychicky vyčerpaný zhruba tři dny v týdnu. Se všemi dny, kdy jste grogy, vám asi neporadíme, ale... Co si občas naordinovat neděli ve všední den? Domluvit se s partnerem, vzít si dovolenou nebo alespoň odložit odchod do práce o dvě sladké hodiny, které strávíte spolu? Podle amerických sexuologů je sex krátce po probuzení mnohem intenzivněji vnímán celým tělem. Mužům se navíc líbí milovat se s vámi za denního světla. Jestliže chcete být vzývána jako bohyně sexu, měla byste to mít na paměti.

http://gty.im/709102707

Nežijte vedle sebe


Musíte žít spolu, protože jinak se odcizíte. Sice do správného modelu soužití patří i hádky, ale všechno je lepší než změnit se vedle sebe ze zamilovaného páru na cizince. Když ve dvojici nebudete nic řešit, hrozí vám stav, kterému psychologové říkají ‚syndrom spolubydlícího‘. Jak ho poznáte? píší v odborné knize psycholožky Davis a Aran. „Jednoduše. Neměli jste sex už dva měsíce, říkáte si mamko a taťko a mluvíte spolu infantilně nebo vůbec.“ Možná jste zralí na konzultaci u psychologa nebo manželského poradce. Pozor ovšem na opačný extrém – ne, aby vás napadlo předložit tento článek partnerovi se slovy: „Vidíš, tady píšou, že máme být spolu.“ Za stejně důležité jako sdílení považují odborníci i možnost věnovat se ve vztahu vlastním koníčkům a přátelům. Vědomí, že ani jeden nevisíte protějšku jako koule na noze, je sexy a přináší svěží vítr.

  19:00,  aktualizováno  25. března 2019 22:25