Dokážete se zamilovat jako v sedmnácti – nebo lépe? Jaká je vaše odpověď na tuto na první pohled jednoduchou otázku?

Ve vztazích už jste zažila ledacos. Dost na to, abyste se rozhodla, že už se „nenecháte nachytat“. Jenže jen co jste přesvědčovala kamarádku, že s chlapy končíte, život vám do cesty přihodil muže. MUŽE! Je lepší, než jste si kdy troufla snít, a dokonce se zdá, že výrazně nemá žádné z nedostatků, kvůli kterým jste předtím nad muži zaplakala.Jenže: vy jste přece ta, která ve vztazích zažila ledacos, a nachytat se už nenecháte. A tak muže, který působí nejlépe ze všech, jež jste poznala, k sobě pustíte méně blíž než ty, kteří působili mnohem hůř. Jak ráda byste zase byla tou naivní sedmnáctkou a totálně se do něj zbláznila. Ale po všech vašich zkušenostech to opravdu nejde. Až příliš mnohokrát jste se šíleně zamilovala, abyste do pár let hořce litovala, ať už jste byla zraněná, nebo někoho zranila vy sama.


Zkušená láska?

Je pro lidi „omlácené“ vztahy opravdu jedinou odpovědí rozumný distanc? Nebo se mohou ještě vydat vztahům plným srdcem, aniž by v sobě potlačovali všechny zkušenosti, které nabrali? Odpovědí pro každého člověka, který nehodlá propadat trudnomyslnosti, je zcela jasné ANO, je to možné. Sesbírali jsme pro vás výhody, které zkušená láska má. Jsou to totiž všechny vaše předešlé zkušenosti, ať už sladké, nebo hořké, které vás učí milovat lépe – a tedy si i dopřát to, že dnes jste lépe milována než kdysi.


Láska může být strašidelná...

...a dnes už to víte. Činí nás zranitelnými, protože kdo miluje, touží po blízkosti s druhým člověkem a vydává se druhému tak trochu napospas. Dva lidé jsou jako dvě města. Každé je plné nejrůznějších osobností a není vždy tak úplně jisté, která z nich se zrovna přiblíží k hranicím druhého města a s jakými úmysly. Chcete-li zachovat čilou družbu mezi městy, musíte zrušit ochranné hradby, mýtné a celníky. Musíte dát důvěru, otevřít brány a risknout, že nebudete mít úplně pod kontrolou, který z „občanů“ druhého města k vám zrovna přijde. Zda vesele přitancuje, nebo se přikrade. Přestože už jste ke svým branám viděla od druhých přijít nejpodivnější poutníky a někteří vás dokonce díky vaší důvěřivosti vyrabovali, je udržení otevřených bran po mnoha zkušenostech spíš jednodušší než těžší, protože dnes už víte, že...


  8:00,  aktualizováno  25. března 2019 21:17