Jeden večer způsobil v Klářině životě změnu, se kterou bude tvrdě bojovat až do konce života. Je HIV pozitivní. Štíhlá blondýnka se svěřila týdeníku Jackie, co se vlastně stalo.

Od šestnácti let jsem se věnovala modelingu. Byl to vždycky můj sen. V té době jsem studovala střední školu a poté následovala vysoká, vše se dalo krásně skloubit. Docela se mi dařilo, návrhářům se zalíbil můj obličej natolik, že jsem dostávala zakázky i v zahraničí, především v Itálii. V pětadvaceti letech jsem jich měla už tolik, že jsem se po dokončení studia věnovala modelingu naplno,“ vypráví osmadvacetiletá Klára.Noc plná vášně


„V té době jsem měla přítele. Náš vztah byl sice na dálku, ale každý měsíc jsem se snažila přijet domů na víkend. Takhle nám to vydrželo zhruba rok. Když jsem byla pracovně v Paříži, přišla mi SMS s textem: ,,Klárko, je mi to líto, ale takhle už dál nemůžu, odstěhoval jsem se, sbohem!“ to mi vyrazilo dech. Volala jsem mu několikrát denně, psala SMS a pokaždé bez úspěchu. Sebrala jsem se a letěla domů. Byt byl prázdný, nezůstalo tam po něm vůbec nic. Nevěděla jsem, co mám dělat. Jeho kamarádi mi řekli, že odletěl pracovat do Anglie, kde chce začít nový život beze mě, že už mě nemiluje. Měla jsem co dělat, abych se nezhroutila. Byl to můj první vážný vztah a já si už v duchu plánovala svatbu. Už mě doma nic nedrželo, tak jsem se do Paříže přestěhovala natrvalo.


Dříve jsem nikam nechodila, večírky, na které mě zvaly kamarádky, mě nezajímaly. Ale teď jsem si řekla, že to bude to nejlepší na odreagování. Člověk přece nemá být po rozchodu sám. Jenže jsem to začala přehánět. Měly jsme VIP pozvánky na různé party a jednou jsme vyrazily i na takovou, která připomínala spíš seznamovací akci bohatých mužů a mladých modelek. Chtělo se mi odejít, neměla jsem na muže tohoto typu náladu. Ale cestou z klubu mě chytil za ruku jeden velmi elegantní postarší pán. Líbil se mi, tak jsem zůstala.


Povídali jsme si a pili víno. Víc už si z toho večera nepamatuji. Ráno jsem se probudila v krásném apartmá, ale sama. Nikde nikdo. Jen na polštáři ležel vzkaz a vedle rudá růže. Dotyčný v něm děkoval za nádhernou noc. Všude kolem bylo poházené moje oblečení a já si začala matně vzpomínat na detaily předešlé noci. Bohužel to, jestli jsme použili kondom, si nevybavuji. Řekla jsem si, že se to prostě stalo, bavila jsem se a dál užívala svobody.


  7:23,  aktualizováno  31. března 2019 13:41