Já bych hrozně ráda, ale... Mám menstruaci. Jsem děsně unavená. Bolí mě hlava. Musím brzy vstávat. Proč se vlastně chceme vymlouvat před něčím tak krásným jako je sex?

Na začátku vztahu, když je mezi vámi jiskra, žádné výmluvy nehledáte. Jenže po čase oheň uhasíná a sexuální radostnou spontánnost vystřídá utahaná rutina.

Bydlíte spolu, máte v posteli kojence a v bance hypotéku, pracujete od nevidím do nevidím, váš vztah je dlouhodobý a pohybuje se více méně v zajetých kolejích. Už se vám nechce milovat se denně. Ba ani obden. Chcete mít klid.

Od ztopořeného penisu i jeho zrychleného dechu. Válet se jen tak v posteli, koukat na film, číst si knihu nebo spát je pro vás mnohem lákavější, než mít půl hodinu jeho penis v ústech, další půlhodinu skákat na něm a další úpět pod ním.

HITPARÁDA VÝMLUV


V Británii si dali psychologové tu práci a vyzvěděli, jakým způsobem se nejvíce vymlouváme. Které výmluvy tedy byly v první desítce mezi ženami?

„Jsem unavená.“ „Nemám náladu.“ Třetí je oblíbená menstruace, bolest hlavy skončila až čtvrtá. V těsném sledu je výmluva na brzké vstávání a moc práce. Na sedmičce se umístilo „Jsem na tebe naštvaná.“ Následovaly výmluvy na děti, sprchování a bolavá záda. A také na jeden zajímavý fakt došlo: ze sexu se muži (27 procent) vymlouvají častěji než ženy (18 procent).

  19:00,  aktualizováno  25. března 2019 22:25