Některé z nás ho milují a jsou mu vděčné za spoustu zážitků, jiné ho nemohou ani vidět, případně ho nikdy nezkusily. Kam se řadíte vy?

Kondom, některé páry se s ním kamarádí a jiné ani neví, jaké to s ním je. 


Za „vynálezce“ této užitečné pomůcky se považuje jistý Dr. Condom, dvorní lékař anglického krále Karla II. Jak jistě mnohé z vás ví, kondomy se nejdříve vyráběly ze střev živočichů, nejpipulárnější bylo ovčí střevo. Bylo velmi příjemné, ale tak dobře neizolovalo a nechránilo. Až zhruba před 100 lety přišel na řadu latex, ze kterého se většina kondomů vyrábí dodnes. V současné době seženeme mnoho tvarů, barev a vůní kondomů, o kterých se našim předkům ani nezdálo. Některé prezervativy mají navíc i vroubkovaný povrch a pomáhají k lepšímu dosažení orgasmu pro ženy. 3 největší mýty o kondomech1) Lehce se protrhne


Pokud se s ním nezachází velmi nešikovně s dlouhými ostrými nehty, kondom by se rozhodně protrhnout nemě. Důležité je také nasazení, ideálně bez vzniku vzduchové bubliny. Když je s kondomem dobře manipulováno a je správně nasazen, je riziko protržení prakticky nulové!2) 100% chrání


I když je kondom v dnešní době opravdu velmi dobrým pomocníkem, když nechcete otěhotnět, úplně spoléhat se na něj nedá a nejideálnější je kombinovat několik druhů antikoncepce.


3) Snižuje sexuální (zá)prožitek


Absolutní hloupost! Naopak kondom dokáže oddálit ejakulaci, a tím zlepšit výsledný orgasmus jak pro vás, tak pro vašeho partnera. Jak jsme psali výše, některé dnešní kondomy už mají i stimulační povrch.