Každá láska prochází několika přirozenými etapami a v každé z nich číhají větší či menší problémy. S tímhle návodem bezpečně proplujete do další fáze.

Asi to tušíte. Ať už jste se seznámila s přítelem před pár měsíci, nebo jste spolu otrhali celé desítky listů kalendáře, váš vztah potřebuje péči. Velmi speciální a jemnou. Tedy pokud chcete, aby žil déle než jepice. Jestliže se z lenosti hýčkáte domněnkou, že je váš vztah výjimečný, jiný než ty ostatní a žádnou zvláštní starost nevyžaduje („tuhle osudovou lásku nám nic zničit nemůže“), raději si preventivně sbalte kufry. Nejspíš se totiž časem rozejdete. Dříve nebo později, ale rozejdete.


„Myšlenku, že vztah je něco daného, považuji za naprosto naivní. Láska dvou lidí se musí pěstovat jako křehká orchidej, jinak ji rozežerou stereotyp, sobectví, majetnictví a pocit samozřejmosti,“ upozorňuje psycholog Leoš Horák z Regionálního institutu pro duševní zdraví v Plzni. Vztah se prostě nějakým způsobem vyvíjí, a pokud nechcete, aby z něj vyrostl nepoužitelný fracek, snažte se investovat do jeho „výchovy“. Navíc stejně jako dítě potřebuje v každém věku trochu jiný přístup. Puberťákovi podáním dudlíku nebo nebo předčítáním Perníkové chaloupky moc nepomůžete! My vám teď prozradíme, ve kterých fázích potřebuje láska největší péči. Plus co můžete pro její blaho udělat.Jste spolu pět měsíců


Bouřlivý hormonální nával už pomalu přestal zaslepovat vaše oči i pocity, takže konečně dokážete o svém partnerovi uvažovat rozumově. Sice na něho ještě pořád nahlížíte přes růžový filtr, ale už nejspíš víte, jestli jste schopná ho milovat a jestli vám může dát to, co chcete. Nebo si nejste jistá?Co s tím: Zkuste jednoduchý test. Vybavte si jeho špatné vlastnosti a nedostatky. Milujete ho i tak? Pak to s ním nejspíš myslíte vážně. Štvou vás a nedokážete se s nimi vyrovnat? Pak byste měla přemýšlet o rozchodu, dokud to ještě tolik nebolí. Ale nezáleží jen na vás. Prověřte také, co cítí on k vám. Volá vám často? Představil vás své chlapské smečce? Zvedá před vámi všechny hovory? Rozmazluje vás? Mluví o společné budoucnosti? Až si odpovíte, sama poznáte, jak si u něj stojíte.


  7:00,  aktualizováno  31. března 2019 13:37