Je sex dobrý pomocník – anebo nebezpečná zbraň? K tomu, aby muž nebo žena dosáhli svého, byl využíván odjakživa, ale ne vždy to bylo a je v pořádku.

Všichni jistě znáte klasickou hlášku: „Ta se tam dostala přes postel!“, která se používá hlavně tehdy, pokud jde o režiséry, producenty a herečky, v poslední době už ale tahle praktika (či pomluva?) pronikla i do podnikatelských kruhů. Převážně je to přehnané tvrzení, i když na každém šprochu… A když nad tím zauvažujeme, někdy se vyplatí být přítulná třeba i k instalatérovi – pokud je akutně potřeba… Ne nadarmo prohlásil Sigmund Freud: „Lidský život se točí kolem sexuality a na tom se nic nezmění.“


Sex… historický

Že svého půvabu a sexuálních dovedností využívaly ženy už v dobách dávno minulých, je nasnadě. Například aténská prostitutka Apásia, která se narodila kolem roku 470 př. n. l., se živila jako hetéra, lehká žena pro vyšší společnost. Ovšem, taková žena musela umět poskytnout muži kromě skvělého sexu ještě něco navíc, na rozdíl od povětrných ženštin, které postávají u E55. Aby byla opravdu žádaná těmi nejvyššími hodnostáři, nesměla jí chybět přirozená inteligence, musela umět komunikovat a také naslouchat.


Apásia byla nejen nesmírně vzdělaná a přirozeně inteligentní, ale i charismatická. A tak netrvalo dlouho a zamiloval se do ní slavný Periklés, který dokonce opustil svoji ženu a vzal si Apásii za manželku. Periklés je pokládán za jednoho z tvůrců aténské demokracie, která zase dala vzniknout evropské demokratické tradici. A je téměř jisté, že mu leccos našeptala i jeho milovaná Apásie… Trochu jinak to probíhalo s Nell Gwyn a králem Karlem II. Stuartem. Nell se z prodavačky zeleniny stala panovníkovou milenkou a porodila mu dvě děti. Na tom je zajímavé snad jen to, že se dokázala, ač nebyla nic víc než ‚holka z ulice‘, vetřít do jeho přízně, přestože měl Karel II. milenek celou řadu. Tvrdí se, že Nell svoje favoritky jednu podruhé likvidovala, některé pomluvila, jiné nechala vyhnat a dokonce se neštítila toho, použít jed. Co je ale podstatné, že měla neuvěřitelně velký vliv na mnohá rozhodnutí krále, včetně politických. Nepřipomíná vám to něco?


  8:08,  aktualizováno  25. března 2019 21:44