Chcete se v zaměstnání vyšvihnout? Kateřina Horová zjišťovala, jak si pojistíte postup – u žen, které se už na vrcholu usadily!


3 Zlaté rady


Těchto rozumných zásad se cestou vzhůru držte a zabodujete.



1. Buďte vidět, slyšet a vždy připravena!

Jak? Třeba tím, že pokaždé pečlivě odpovíte na všechny firemní dotazníky, které rozesílá asistentka nebo šéf e-mailem, pomůžete kolegovi v nouzi a před jiným se o své zásluze zmíníte, přihlásíte se o slovo na poradě nebo ve vhodnou chvíli vytáhnete svůj poslední úspěch.


2. Každá situace má alespoň dvě správná řešení!

Nejdůležitější je vědět, co chcete vy, ne co od vás očekávají druzí, a odhadnout, zda na to máte. Taky musíte věřit svým schopnostem a nenechat se odradit překážkami.


3. Chyby vás posunou dál.

„Teprve když mě vyloučili z umělecké průmyslovky, otevřel se mi prostor pro návrhářskou práci. Nejlepší učební metoda? Skočit do vody a plavat.


„Proč milujeme pondělí!“

Skřípete na konci víkendu zuby a pondělí oceníte, pouze pokud připadne na státní svátek? Úspěšné manažerky se ho však nemůžou dočkat! 



„Těším se, až mi ráno kolegové vylíčí, co dělali o víkendu. V pondělí se taky vyplácí vyrazit si místo oběda na nákupy, butiky bývají po neděli prázdnější.“

Martina, specialistka pro průzkum trhu


„Neznám lepší den, kdy se dá začít hubnout, učit cizí jazyk, dřív vstávat, nekouřit, nepít nebo zavolat na finanční úřad. Ale jinak je mi jedno, co je za den – pracuji vesměs pořád!”

Lucie, módní návrhářka


„Vždycky se těším, až si  uvařím výtečnou černou kávu, otevřu e-mailovou schránku a zjistím, co mě v týdnu čeká! Miluji adrenalin!“

Jiřina Koudelková, pořadatelka teambuildingových akcí