Podle odborníků na psychologii existuje pět základních ‚druhů‘ tchyní. Je velmi užitečné vědět, jak s nimi vycházet. Kromě vás to ocení i partner.

Pochopitelně se najdou tchyně, které by se daly zařadit třeba i do dvou z následujících kategorií. Nebo takové, které se zcela vymykají... Následující řádky proto berte pouze jako inspiraci a především dejte na své instinkty. S tchyněmi to nebude zas tak zlé. Přestože existuje celá řada vtipů na téma: ‚Tchyně a uzený jsou nejlepší studený‘, nedávná anketa, kterou uspořádala německá agentura Emnid, ukázala, že celých 77 % dotázaných obojího pohlaví ve věku 20 až 49 let vychází s vyvdanými a vyženěnými matkami bez problémů.


A dokonce je shledává milými a příjemnými. Jejich životní zkušenosti a rady pak pokládají za velmi užitečné. Na druhou stranu... Průměrná rodina se kvůli matce (z jedné nebo druhé strany) hádá pravidelně jednou za čtrnáct dní. Tchyně jsou podle statistik příčinou až třetiny sporů v tuzemských domácnostech.Mamina


Charakteristika: Miluje své děti a všechno, co milují ony. Pravděpodobně nemá žádné problémy přijmout vás jako partnerku svého syna, a pokud má nějaké výhrady, dokáže se přes ně přenést. Uděluje rady, ale opatrné a jen z dobré vůle.

Obvyklé věty: „Hlavně když jste spolu šťastní.“ „Vám to spolu tolik sluší.“ „Minule jste se mi zdáli trochu rozhození, nestalo se něco?“

Jak s ní vycházet: Neměl by nastat větší problém. Stačí nastavit mantinely a vaše tchyně se jich bude držet. Jestliže překročí hranice, určitě ne schválně. To si také stále opakujte, protože je možné, že na ni v unaveném stavu budete reagovat zbytečně přemrštěně. Sem tam jejích zkušeností využijte, potěší ji, že se o její názory zajímáte, a koneckonců – proč by vás nemohla naučit tu senzační svíčkovou?


  9:38,  aktualizováno  31. března 2019 13:41