Zapomněl, že máte v sobotu rodinnou oslavu, a domluvil si fotbal s kamarády? Víme, jak s mužem mluvit, aby mu vaše slova utkvěla v paměti.

Vsaďte na samotu

Potřebujete, aby odpoledne skočil na poštu? Nebo aby si v práci konečně zažádal o volno na pátek, protože máte dávno zaplacený prodloužený víkend? Jestli mu nechcete všechno pětkrát denně připomínat (což ho zaručeně otráví), počkejte si, až spolu zůstanete sami, a promluvte s ním ve chvíli, kdy vám věnuje plnou pozornost. Mužský mozek se dokáže naplno soustředit pouze na jedinou věc, takže když vyřadíte rušivé vlivy, zajistíte si místo v jeho paměti.


Ozvěte se mu cestou z práce

Pracovní nasazení nutí chlapský mozek k vysokému výkonu a ostražitost mysli přetrvává ještě půl hodiny poté, co milý opustil kancelář. Využijte tuhle chvíli, kdy už přítel pustil z hlavy pracovní povinnosti, ale jeho mozkovna stále jede naplno – právě teď je nejvyšší pravděpodobnost, že si partner vaše slova nebo prosby skutečně zapamatuje.


Udržujte oční kontakt

Když se milému při připomínání důležitých informací budete upřeně dívat do očí, získá pocit, že jde o závažné sdělení. Automaticky mu pak začne přikládat větší význam a věnovat vám zvýšenou pozornost.


  6:00,  aktualizováno  31. března 2019 13:36