Přišel pozdě nebo se dokonce vůbec neukázal? Pak bude mít určitě skvělé alibi. Třeba na ulici zachraňoval ženu, kterou obtěžoval nějaký otrapa...

Lhaní je staré jako lidstvo samo, lže se stále a lhali jsme občas všichni. Co si budeme nalhávat, taková malá lež je přeci jen někdy nutná, příliš neublíží a mnohdy je dokonce přijatelnější než holá pravda. Ne nadarmo se jí říká ‚milosrdná‘. Jenže vedle zdvořilých ‚zastíračů pravdy‘ existují ještě lháři pohádkáři. A na ty už je leckdo krátký. Jejich fantastické zážitky, výmluvy či příhody si mnohdy nezadají s legendárním vypravěčem ‚pohádek‘, Baronem Prášilem. Kéž by to bylo jako v pohádce o Pinocchiovi a velcí lháři by se dali okamžitě rozeznat! Třeba tím, že by jim stejně jako Pinocchiovi začal při lhaní růst nos...Určitě už jste se s někým podobným setkali  –  s člověkem, který zkrátka neustále ‚práší‘. Ještě horší než samotná lež je ovšem fakt, že své lži tito lidé vyprávějí tak přesvědčivě, až jim uvěří i oni sami. Za svou ‚pravdu‘ jsou pak ochotni se hádat, plakat a naříkat na nedostatek pochopení či důvěry druhých. Řeč je o lidech se syndromem Barona Prášila. Občas jsou k smíchu, občas k pláči, ale téměř vždy a bezvýhradně jsou ve svém lhaní nenapravitelní.


Kamarád Versace

Neuvěřitelné historky má neustále v rukávu například fotograf Milan (51). Lidé z jeho okolí a kolegové už vědí své, zato ti, kteří se s ním setkají poprvé, doslova nevycházejí z údivu. Stručně by se dalo říci, že Milan všude byl, všechno a všechny zná a od všeho má klíče. Jeho oblíbená historka, kterou ‚zažil‘, se týká slavného návrháře Gianniho Versace. S tím se měl setkat před lety na jakési party v Miláně. Nevěděl však, o koho se jedná, a tak se s ním dal jen tak volně do řeči (Versace musel umět česky, protože Milan neovládá žádný cizí jazyk), a jak si tak povídali, všiml si slavný návrhář Milanovy zrcadlovky. Požádal ho proto, aby mu udělal pár profilových snímků. Ty se tak povedly a Versace z nich byl natolik nadšený, že talentovaného Milana později požádal, aby se stal jeho oficiálním fotografem na připravované módní show.


  7:00,  aktualizováno  25. března 2019 21:13