Máte partnera, se kterým chcete zestárnout, ale při pohledu na jeho ponožky rozházené po celém bytě a lahve od piva vyrovnané podél gauče pochybujete, že to půjde? Víme, jak mít doživotně šťastný vztah!

Moje babička s dědečkem na podzim oslavili diamantovou svatbu, tedy šedesát let manželství. Jako recept na celoživotní partnerství mi vždycky vštěpovali toleranci, trpělivost a úctu. Já si nejsem jistá, že se té šedesátky vůbec dožiji, natožpak aby mi tak dlouho vydrželo manželství, nicméně mi to nedalo a začala jsem pátrat, co je potřeba udělat, abychom s partnerem žili skutečně šťastně až do smrti. Jako první jsem se zeptala rovnou svého vyvoleného. A hned ten mě potěšil. Po ujištění, že už si mě přece nechá, ať nemám strach, ještě prohlásil, že se stejně nikdy nebude chtít rozvádět, protože „víš, co by to bylo papírování?“.Buďte pro něj vzácná


A to vlastně sedí, žádosti o rozvod po-dávají podle statistik většinou ženy. Ne, že by muži byli v manželství automaticky dokonale šťastní, ale tak nějak to prostě neřeší. Láska pro ně sice důležitá je, ale jde spíš o doplněk celkové pohody, než o smysl života. A my, ženy, bychom si z tohoto přístupu měly vzít příklad!„Od té doby, co jsem začala chodit do kurzu salsy a našla si tam plno přátel, se náš vztah s Markem překvapivě velmi zlepšil. Už na něj večer nečekám celá nedočkavá v předsíni a nevyptávám se ho, co si dal ve firemní kantýně k obědu. Naopak, chodím domů až po něm a spíš mu chci sama vyprávět, jaké figury už umím. A jemu se líbí, že mám koníček a partu, do které on nevidí, a že jsme si teď tak trochu vzdálenější,“ libuje si Karolína (32). Tak to zkuste taky, poohlédněte se po kurzu thajské kuchyně, sportovním oddílu nebo třeba po hodinách malování. Hlavní je, aby vás to bavilo.Abyste si byli vzácnější, odpusťte si klidně i společnou dovolenou. Právě po čtrnácti dnech strávených na lehátku u moře nebo třeba pod stanem vysoko v horách totiž stoupá počet podaných žádostí o rozvod. A není se čemu divit. Pokud máte problém doma, můžete utéct trucovat do vedlejší místnosti nebo běžet plakat ke kamarádce. Ale v horách? To můžete utéct jedině tak za strom nebo do nory k jezevcovi... Doma navíc většinou netrávíte sama s partnerem 24 hodin denně. Jednou za rok proto vyměňte manžela za partu kamarádek a vyjeďte si třeba na wellness. Oba si díky tomu odpočinete.