Neporadíme vám, po jaké době je vhodné začít s partnerem bydlet, protože to je velmi individuální. Můžeme vás však upozornit na pár důležitých věcí!

Společná domácnost je velkým milníkem v každém vztahu. Mnohdy až bydlení v jednom bytě (či domě) naplno ukáže, jestli jste si souzeni. Vědci nedávno přišli se zajímavou studií, podle níž čím déle před svatbou spolu bydlíte, tím větší je riziko rozvodu. Dost překvapivé, že? Pojďme se společně podívat na pár rizik společného bydlení!

Bez kompromisů to nejde!


Naprosto zásadní věcí u společné domácnosti je respekt, tolerance, a umění dělat kompromisy. Pokud jste oba dva velmi tvrdohlaví a rozdílní, je dost dobře možné, že bydlení ve dvou váš vztah naprosto položí. Je něco úplně jiného se vídat párkrát týdně a občas u sebe přespat. Když fungujete v jedné domácnosti, zákonitě bude docházet ke konfliktům, pokud ne na denní bázi, tak minimálně několikrát měsíčně. Je důležité se přes některé partnerovi nedostatky povznést, případně ty, které nemůžete vystát, nějakým způsobem řešit. To samozřejmě platí i naopak. Společné bydlení je velkou zkouškou lásky.

Čtěte také: 5 otázek, které vám každý muž dříve či později položí

Uchovejte si i "vlastní život"!


Často se stává, že po nastěhování do společné domácnosti s partnerem třeba i nevědomky vypustíte svůj předchozí život. Aniž byste si to plně uvědomovala, dost omezíte koníčky a hlavně přátele. To může být velmi nebezpečné, když třeba po čase přijde lehké vystřízlivění a opadne zamilovanost. Snažte se trávit čas nejen s partnerem a hlavně ne pouze ve vašem hnízdečku lásky! Vyrazte někam společně, ať už za vašimi (společnými) zájmy, nebo s přáteli.

  18:00,  aktualizováno  25. března 2019 17:17