Tu situaci známe všechny, on se chce milovat a my se z nejrůznějších důvodů zdráháme. Stojí za to se překonat? A co si o tom vlastně myslí muži?

Obligátní větu o bolení hlavy použila minimálně jedenkrát v životě snad každá z nás. Jenže otřepané výmluvy nebo snaha vyhovět za každou cenu jsou pro váš vztah horší, než přiznat pravdu, že jednoduše nemáte na milování náladu. „Tím, že se vymlouváte, dáváte partnerovi prostor k vytváření nejrůznějších scénářů o tom, proč milování s ním odmítáte. Může si klidně myslet, že už pro vás není dost atraktivní nebo že zvažujete konec vztahu. Proto je lepší říct, že zrovna nemáte chuť,“ doporučuje psycholožka Jana Březinová. Pokud je váš vztah jinak v pořádku, vysvětlete partnerovi, že by vás potěšily spíše drobné něžnosti a doteky než milování. Nebude si připadat odmítnutý.

Co na to muž:


"Odmítnutí je vždycky problém. Nejlepší je říct jasně a přesně proč. Chlapi od pětadvaceti let výše už zpravidla chápou, co to znamená, když je člověk unavený a nemá na sex náladu. Takže na rovinu. Nic víc není potřeba." Petr (35)


  19:00,  aktualizováno  25. března 2019 19:38