Podle výzkumu z Nizozemska ANO!

Se zajímavým tvrzením přišel jistý profesor Joris Lammers z univerzity v nizozemském Tilburgu. Podle něj mají pracovně úspěšnější lidé větší sklon k nevěře.


Často přitom převládal názor, že naopak nevěra hodně souvisí s obdobími, kdy se člověku v práci nedaří a on si takto „léčí“ svou pracovní frustraci. To podle pana Lammerse není tak úplně pravda, prokazatelně jsou prý nejčastěji nevěrní ti, kterým se naopak v kariéře dost daří.


Jak výzkum probíhal? Více než 1500 respondentů vyplnilo online dotazník, ve kterém odpovídali na otázky ohledně sociálního statusu, pracovní pozice, a nevěry. Doslova rájem pro nevěrníky jsou podle výzkumu profesora Lammerse pracovní cesty. Statistiky nevěry u mužů a žen jsou prý velmi vyrovnané.


Čím si vysokou míru nevěry u lidí, kteří jsou v práci úspěšní, nizozemský výzkumník vysvětluje? Lidé, kterým se v práci daří, mají většinou sebevědomé vystupování, které přitahuje lidi. Umí lépe flirtovat a jejich „aura úspěchu“ je také důležitým faktorem, který jim k úspěchu u opačného pohlaví pomáhá. Jsou prý také zvyklí na výzvy a rádi riskují, a tak se nevěry „nezaleknou“.


  16:00,  aktualizováno  25. března 2019 18:51