Mezi muži a ženami jsou opravdu zásadní rozdíly. Jedním z nich je i dávka stresu v různých životních situacích!

Ano, čtete dobře. Podle studie z italské Univerzity v Padově, jsou opravdu zdravější single ženy, než ty, které jsou v partnerském vztahu! Test probíhal na vzorku 2000 mužů a žen, kteří byli sledováni po dobu čtyř let. Samozřejmě nemůžeme zevšeobecňovat a nemůžeme stavu ženy přikládat hlavní důraz. V první řadě jde o životní styl a další faktory.

Šokující výsledky zveřejnil zdravotní magazín Journal Of Women's Health. Méně překvapivý už je fakt, že velmi škodí našemu zdraví to, když žijeme v rozpadlých vztazích. Tedy v těch, které ještě „fungují“, ale spějí ke svému zániku, a obě strany si to uvědomují. V takových chvílích dochází k velmi negativním zdravotním vlivům na organismus.

TIP: 5 nejhorších vlastností single žen

Výzkum ukázal, že život single žen (a to i vdov!) je v průměru méně stresující než u jejich zadaných vrstevnic. U mužů pak tohle srovnání neplatí, je to přesně naopak! Zdravější jsou zadaní muži, ti single mají většinou horší zdravotní vztah a více trpí stresem. Hlavně u těch, kterým partnerka umřela, pozorujeme extrémní zhoršení zdravotního stavu.

  18:00,  aktualizováno  25. března 2019 16:17