Zkuste si v ložnici zařvat: nejdřív smíchy a pak slastí. Vysvětlíme vám, proč nastal nejvyšší čas, kdy byste měla začít brát milování na lehkou váhu.

Dnes v noci jste měla sex. Ale bavila jste se u toho? Užila jste si? Přestaňte se v posteli tvářit zodpovědně jako při přijímacím pohovoru! Samozřejmě že ženám na celém světě straší v hlavě otázky typu: Připadám mu dost sexy? Nezdám se mu moc tlustá? Nemyslí si, že jsem přehnaně zkušená (nebo trapně nezkušená)? Zapomínáte ale na důležitější otázku: Umím si v ložnici hrát? Bavím se?

Možná nevíte, co si máte pod „zábavou“ v posteli představit. Řeč je o nespoutaném, veselém, šíleném řádění, při kterém s partnerem padáte z postele, lechtáte se a chechtáte se. Možná jste i vy podlehla mýtu, že smích do ložnice nepatří. Co když váš přítel zvadne jako lilie, protože si bude myslet, že se smějete jemu? Nebo si myslíte, že dobrý sex rovná se orgasmus, při kterém sténáte tak hlasitě, že ze střechy padají rampouchy?

http://gty.im/109379680

Jenže vyvrcholení byste měla brát jako třešničku na dortu, na kterém jste si předtím pochutnala. Slastí přece sténáte pokaždé, když si dráždíte to správné místo – nepotřebujete k tomu partnera, intimní náladu ani předehru. Když se soustředíte jen na orgasmus, nemůžete se divit, že s vámi místo vln rozkoše lomcuje nervozita. Po nevydařené akci nadáváte, že sex stál za přejetý desetník. Zkuste na to jít jinak: uvolněte se, užívejte si, a pokud se vám zachce polechtat partnera nebo zahájit polštářovou válku – prostě to udělejte! Až spolu příště zalezete pod peřinu, uvažujte jako dítě. Něco vás láká? Tak to prozkoumejte, ochutnejte, očichejte. Hravost vám doporučuje i sexuoložka Hanka Fifková. „Pokud by lidé byli zvyklí běžně při milování používat smích, šlo by jistě o nejlepší prevenci sexuálních problémů.“

V sexu jde především o pohodu!


http://gty.im/639546907

„Moje kamarádky o milování moc nemluví; když už, tak si buď stěžují, že je partner zanedbává nebo že to po nich naopak chce moc často, případně mi popisují jeho techniku,“ prozrazuje šestadvacetiletá kadeřnice Lucie. „Pro mě je ale sex hlavně zábava, stejně jako když jdu do kina nebo tancovat.“ Samozřejmě že milování souvisí se zatraceně vážnými věcmi, jako je nechtěné těhotenství nebo pohlavní nemoci. Proti těmto rizikům se ale přece můžete spolehlivě chránit a pak už přistupovat k milování jako k legraci.

Možná se bojíte, že kdybyste se v posteli projevila jako divoška, partner by se vašeho temperamentu lekl. Z filmů, knih a časopisů na vás útočí rady, jak, kde a co dělat; články o milování připomínají návod na obsluhu automatické pračky. Vy se pak soustředíte na to, že máte svému partnerovi jemně sát ušní lalůček, bojíte se, že něco provádíte špatně nebo nevypadáte dost svůdně – a zapomínáte, že v sexu jde především o dávání a braní, o důvěru, o pohodu. Když se uvolníte, určitě na to přijdete.

  19:00,  aktualizováno  25. března 2019 22:25