Pozor! Víme o větě, která se mezi vámi nebezpečně šíří a která může dost zkomplikovat vztah. Proč byste ji před mužem neměla vůbec vyslovit?

Jestli potřebujete návod, jak chlapa bleskově odehnat, použijte následující dvě slova: „Vypadám tlustá!“ Nechápete, co na nich mužům vadí? Přímo od nich jsme zjistili následující: „Zkuste si představit, jak by vám bylo, kdyby vám partner oznámil třeba tenhle fakt: ,Miluju tvou sestru.‘ Dost hrozivé sdělení, co?“ Jenže co má tohle společného s vaší postavou? To, jak se on cítí, když o ní mluvíte. „Vynásobte svoje utrpení deseti, představte si, že musíte navíc celý víkend v televizi sledovat mistrovství světa v biatlonu – a začnete se blížit k podobnému pocitu,“ vysvětluje můj kamarád Adam.


„Když tohle nějaká žena pronese, hlavou mi bleskne: ,Jak by se ten rozhovor dal rychle ukončit?‘“ Jasně, možná máte důvod pochybovat o svém vzhledu: třeba zrovna potřebujete pohladit lichotkou, necítíte se dost sexy, anebo jste vážně přibrala. Jenže i kdyby byla pravda to poslední, chlap si akorát pomyslí: „A co má být? Něco s tím udělej, anebo se s tím smiř!“ Nejčastěji se stane, že vám nanejvýš odsekne: „Prosím tě, nech toho!“Jeho mozek totiž ani jinak reagovat neumí, a to z následujících důvodů: Když vy říkáte „Vypadám tlustá!“, on si připadá bezmocný. Jakmile vypustíte z úst jedovatou větu, váš partner pochopí jediné: Může vám tisíckrát opakovat, že se mu líbíte, jenže vy mu stejně neuvěříte. Pochybujete o sobě a nic vás nepřesvědčí, že vypadáte skvěle. Muži nesnášejí věci, které nemůžou okamžitě řešit. Nechtějí jen tak bezmocně přihlížet. Proto vám odpoví většinou to, co vy sama slyšet rozhodně nechcete.


  6:00,  aktualizováno  25. března 2019 20:31