Zmínky o (zlo)činech z lásky bychom našly již ve Starém Řecku. Ale odehrávají se i dnes a dokonce u nás. Mladá žena ze severní Moravy dokonce nedávno kvůli svému partnerovi zpronevěřila sedmnáct milionů korun! Čeho jsme schopné pro lásku?

Také jste se v zamilovanosti dopustila nějaké oběti? Možná vás napadlo podstoupit kosmetickou úpravu jako například změnit barvu vlasů, zhubnout, investovat do plastické operace či liposukce nebo zásadně přizpůsobit životní styl či žebříček hodnot partnerovi. Ale v každé době se najdou ženy, které budou ochotny kvůli lásce k muži nepochopitelných a zbytečných obětí, dokonce i zločinů.


Zpronevěra z lásky

Pětatřicetiletá žena z Ostravy nedávno zpronevěřila sedmnáct milionů korun. O peníze připravila firmu, v níž byla zaměstnána. Na dráhu zločinu se vydala kvůli o rok staršímu milenci z Opavska, z něhož se vyklubal podvodník. „Z počátku partnerovi žena dávala své peníze. Pak jí ale došly a nezbylo než vymyslet jiný zdroj příjmů. Muž svou milou přesvědčil, že jakožto zaměstnankyně soukromé společnosti může z titulu své funkce nejen peníze zpronevěřit, ale také zcizení zakrýt v účetnictví. Vedení firmy zaměstnankyni důvěřovalo a té se podařilo v průběhu dvou let převést na svůj účet zhruba 17 milionů z firemních peněz. Ty vybírala a předávala svému příteli,“ konstatovala mluvčí krajské policie Soňa Štětínská. Nakonec se však sama pachatelka přihlásila na policii, i když zpočátku policii nechtěla přímo přiznat, kde peníze skončily.


„Kriminalisté se ale nakonec dopátrali pravdy. Paní se v polovině roku 2006 seznámila na základě inzerátu s o rok starším mužem. Pán s ní navázal vztah a při každé příležitosti a schůzce ji ubezpečoval, že je svobodný a velmi mu na ní záleží. Paní mu uvěřila. Muž, který byl však ženatý, poté využíval její silné citové vazby a v úmyslu obohatit se ji žádal opakovaně o poskytování půjček. Peníze potřeboval údajně pro jejich společnou budoucnost a investování,“ uvedla dále mluvčí pro tisk.Podle psychologů jsou ženy často oběťmi vlastního, ovšem zažitého klišé a snadno podléhají iluzi o velkých činech z lásky. Většina mužů však o takové projevy citu nestojí, pokud nejde o zločince, kteří se snaží o manipulaci se svými oběťmi. Jak muži, tak i ženy mají chybný sklon k úsudku: Čím větší šílenost, tím větší láska. Mnohé podvedené ženy opakují pořád tytéž stejné chyby a partnery si přesto i dále vybírají z řad zákeřných psychopatů.


  8:00,  aktualizováno  31. března 2019 13:29