Už dávno neplatí přímá úměra: čím starší, tím horší. Dovádějte a vychutnávejte ve dvaceti i čtyřiceti. Harper's Bazaar prozkoumal jak čas mění sex.

Rychle zploďte děti a pak svou sexuální energii věnujte raději výchově potomstva než erotickému potěšení, a to z jednoho prostého důvodu: nestojí to za to. Po porodu vás čeká už jen sešup do nesexuálních, neerotických zákoutí každodenního života. Takhle to bývávalo.


Dnešní žena ví, že opak může být pravdou. Sex po dvacítce je sice nabitý energií novosti a neznáma, ale po třicítce se erotické prožívání prohloubí a díky zkušenostem vyladí do ještě příjemnějších nuancí. Po čtyřicítce vás čeká další překvapení: dolaďování může dojít ještě větší dokonalosti a navíc dlouhodobé soužití se stálým partnerem může při troše moudrosti otevírat nové obzory. Co je na jednotlivých dekádách tedy nejlepší?Sex po 20


Ve dvaceti letech jste sexuálně ještě kniha nepopsaná, i kdybyste za sebou měla už pět nebo šest let sexuálního života. Určité erotické zážitky nelze získat počtem opakování koitu, ale jen životními zkušenostmi mimo ložnici. Vaše tělo možná svítí a září sexuální energií, ale přesto dvacátá léta života bývají spíš ve znamení metody pokus – omyl. Navíc konec této dekády pro většinu žen místo erotické bonanzy přináší spíš příchuť rozpadlých iluzí, ztracených romantických představ a tvrdého srovnání se s realitou mužsko-ženských kontaktů a soužití.


Jaká sexuální zjištění po dvacítce jsou fajn? mIntimní spojení nevyžaduje vždycky měsíční svit, svíčky, relaxační hudbu a milostnou slovní zásobu. Sex může být speciální, i když je lehce přiopilý, rychlý, zlenivělý nebo nelegální. Ukázat muži, co se vám líbí, je sexy. Pro vás to znamená, že se stáváte zapojeným účastníkem, znáte své tělo a chcete mu pomoct, aby vám mohl udělat dobře – muži to milují. Čím dřív na toto žena přijde, tím dřív se v posteli dokáže uvolnit a napojit se na partnera. Což znamená, že víte, co se vám líbí. To se mnohem praktičtěji zjišťuje při masturbaci než při neustálém střídání sexuálních partnerů. Rychle, nebo pomalu, rovně, nebo kroužením, s vibrátorem, nebo něčím jiným po ruce? Zlepšit se můžete jen vlastní praxí.


  6:33,  aktualizováno  31. března 2019 13:41