O sexu koluje mnoho zaručených pravd. Jednou z nich je i ta, že ženy prožívají sexuální vrchol kolem třicítky. Nevěřte tomu mýtu!

Kde se vlastně tohle tvrzení vzalo, není zas tak těžké dohledat. Může za to nejspíš slavný americký sexuolog Alfred Kinsey, který na přelomu 40. a 50. let 20. století zkoumal 8000 žen a své závěry sepsal do neméně slavné knihy Sexuální chování žen. Vaše maminky ji budou mít jistě v knihovně, neboť ve své době byla kniha průlomovým počinem a přinášela spoustu převratných závěrů, souvislostí a zajímavostí. Mezi tím i informaci, že ženy po třicítce dosahují nejčastěji orgasmu a jsou též ochotny a připraveny zkoumat nové oblasti sexu.


Jinými slovy – v tomto věku ženy podle Kinseye objevují sex – a ten je hlavně baví. Z této dedukce si lidstvo odvodilo, že právě ženy třicátnice prožívají sexuální vrchol. A tak se od té doby na magickou třicítku těší nejen ženy, které žijí v představě, že v jejich sexualitě nastane zásadní zlom, začnou najednou prožívat nebeské orgasmy, ale i jejich muži. Ti s příslibem magických narozenin svých drahých partnerek zase setrvávají v očekávání, že třicítka jejich manželky změní jakoby mávnutím kouzelného proutku v sexuálně nabité lvice. Existuje v našem sexuálním životě zbytečnější stresor? Asi nikoliv.Co je sexuální vrchol?

Abychom se mohli lépe zorientovat v oblasti ‚vrcholového‘ sexu, měli bychom si upřesnit, co se vlastně myslí pojmem sexuální vrchol. Sexuologové by se asi shodli na tom, že takto by mělo být pojmenováno období maximální sexuální aktivity. Nejvyšší hladiny sexuálních hormonů (u mužů jde o množství testosteronu, u žen estrogenu), muži dosahují ve věku kolem dvaceti let, ženy o osm až deset let později. S tímto faktem také souvisí vznik mýtu o ženském sexuálním vrcholu. Ovšem maximální hladina hormonů zároveň neznamená vrcholný sexuální výkon! Toho dosáhneme právě tehdy, když budeme při milování prožívat největší uspokojení. A to může bez ohledu na věk přijít kdykoli... A kolikrát se vám zachce.


  7:00,  aktualizováno  25. března 2019 21:14