Pokaždé, když se světovými zprávami rozletí informace o nepokojích v Egyptě, v turistických letoviscích zavládnou obavy. O živobytí se strachují nejen hoteliéři, ale i zdejší playboyové.

Z atímco sexuchtiví muži vyrážejí do Thajska, ženy mají své osvědčené destinace zase jinde. Pyramidy a krásné písečné pláže, nádherné korálové útesy, horké sluneční paprsky, exotická kuchyně i úslužní domorodci – a to všechno za velmi lákavou cenu. Takhle nějak si přece většina lidí představuje ráj na zemi. Kde ho najdete? No přeci na severu afrického kontinentu a na Jadranu! Není to však pouze vůně exotiky, která sem láká české turistky. Žár jižního slunce dělá se sexuálním apetitem hotové divy a místní lékárny pak v noci zažívají nájezdy na svoje zásoby prezervativů a afrodiziak.


Jedou v tom i hotely

O dobrodružstvích českých žen ví své sedmatřicetiletá Kateřina. V roce 1996  sama nechala v Egyptě srdce, když na dovolené potkala svého osudového muže Ibrahima, který pracoval jako průvodce u české cestovní kanceláře. Dnes jsou manželé, sami podnikají v cestovním ruchu a nestačí se divit, co se v Sharm El Sheikhu, kde v létě pracují, občas děje.

„Některé naše turistky házejí na Češky obecně opravdu špatné světlo,“ říká Kateřina, podle které lze sexuchtivé dámy rozdělit na dvě skupiny. „Do té první patří ženy ve věku od zhruba 45 let, které sem jezdí vysloveně kvůli povyražení s mladými Egypťany. Těm zdejší přezdívají ‚tour-habibi‘.“ (Habibi znamená miláček – pozn. red.)Poptávka je tak velká, že už jde o zcela regulérní obchod. Některé ženy neztrácejí čas a rovnou po příjezdu se zeptají přímo recepčního nebo někoho z personálu, kdo by jim mohl po dobu jejich pobytu dělat společnost,“ popisuje Kateřina. Méně zkušeným mladíkům stačí, když je ženy berou na večeře, do barů a do klubů, kde pochopitelně platí veškerou útratu. Je to pro ně de facto způsob obživy. Protřelejší ‚společníci‘ už samozřejmě spadají do propojených sítí, na kterých se podílejí i některé místní hotely a cestovní kanceláře.


Jejich zástupci dámám doporučují takzvaná ‚áčka‘, jinými slovy společníky s patřičnou úrovní. ‚Áčka‘ ovládají i několik jazyků, skvělá angličtina je samozřejmostí, dobře se oblékají a mají reprezentativní vystupování. Konkurence je nicméně veliká, proto se společníci nabízejí všemi možnými způsoby. To může potvrdit i čtyřicetiletá Jana, kolem které se v nočním klubu nápadně točil sympatický mladík. „Bylo mi sice od počátku jasné, odkud vítr vane, ale stejně mě překvapilo, když za mnou pak přišla ‚jeho dívka‘ a nabídla mi, abych s jejím přítelem strávila noc. Byl to prostě pasák v ženském provedení.“


  6:00,  aktualizováno  31. března 2019 13:29