Pozor na nepravdivé informace, které mohou ohrožit vaše zdraví!

Sex a intimita jsou krásné, je však důležité při nich dodržovat jisté zásady. Vyhněte se rizikům, které mohou natrvalo poškodit vaše zdraví. Nezlehčujte je!

1) Sprcha po sexu mě ochrání


Možná se pobaveně usmíváte, ale věřte tomu, že se najdou ženy, které věří, že je pořádná hygiena po sexu ochrání. Nebrání se tak ani rizikovějším, nechráněným radovánkám. Představa, že viry dostanete z těla rychlým a vydatným osprchováním, je však naprosto mylná. Žádné testy toto nepotvrdily a nejspíše ani v budoucnu nepotvrdí, protože vir proniká do těla ihned a sprcha ho z vašeho těla rozhodně v žádném případě nedostane. Samozřejmě stejný princip platí i pro otěhotnění... nic jako vymytí spermatu z intimních partií neexistuje!

2) Medicína vše vyřeší


Některé sexuálně přenosné choroby sice jsou léčitelné antibiotiky. U jiných však zatím pouze umíme zmírňovat příznaky a zlepšovat kvalitu života, vyléčit se však nedají. Jde mj. o HIV či genitální herpes. Stále jsou neléčitelné. Jakékoliv zprávy o zázračně funkčních lécích na tyto nemoci jsou pouhými h0axy (tedy lživými informacemi). Bohužel dnes hodně lidí do ordinací chodí s tím, že jsou HIV pozitivní a chtěli by se plně vyléčit, protože ví o tom, že už to lze. Odborníci však tvrdí, že v dalších (minimálně) desítkách let si ještě s touto nemocí nebudeme umět poradit.

  18:00,  aktualizováno  25. března 2019 17:19