Úrazy a nehody se netýkají pouze mladých a divokých párů. Intimní partie jsou velmi citlivé, čtěte, co se může stát:

Zlomenina

Jednou z nejvážnějších nehod je zlomenina penisu. Většinou vznikne prudkým nárazem o poševní stěnu nebo po nesprávném nasednutí partnerky. Mužská pýcha také může narazit na prostor mezi pochvou a análním otvorem.


Ve většině případů náraz není tak silný a muže „pouze“ zabolí. Pokud je náraz prudký a penis je ve špatném úhlu, může muži prasknout ztopořené vazivo penisu. Zranění doprovází typický zvuk, intenzivní bolest, ztráta erekce a okamžitý otok, protože krev se vyplaví pod kůži.


V tuto chvíli je nutné jednat rychle. Lékař většinou zvolí operativní zákrok, při němž zašije přetržené tkáně. Nebo v lepším případě muž dostane antibiotika a pravidelně si bude přikládat studené obklady.


Přetržení uzdičky

Uzdička je kousek napnuté kůže na spodní straně žaludu, která jej spojuje s předkožkou. Roztrhnout se dá poměrně snadno. Zranění bolí a velmi krvácí. K úrazu může dojít zuby, neopatrnou masturbací nebo při velmi divokém sexu. Někteří lékaři při častém poranění uzdičky sáhnou k radikálnímu kroku a odstraní ji.


Trhliny

Jedná se o mechanické poranění u žen. Při nedostatečné vlhkosti nebo velmi silném tření mohou vznikat v pochvě či konečníku trhliny, které mohou vydatně krvácet. Často se tyto trhliny objevují v důsledku používání erotických hraček, při němž se nedbá na lubrikační gel. V extrémním případě mohou být trhliny větší a lékař je musí zašít.


Zánět močových cest

Nazývá se také nemocí z líbánek, protože tyto záněty se vyskytují hlavně u žen ve velmi sexuálně aktivním období. Jde o přenesení bakterií z partnerova penisu přímo do pochvy. Předejít tomu úplně nelze, ale co můžete udělat: jít se vymočit bezprostředně po styku a také dodržování základních hygienických pravidel. Zánět je nutné řešit s lékařem, který vám nasadí správné léky.


  14:48,  aktualizováno  25. března 2019 20:21