Dokážete s ním mluvit celé hodiny. O čemkoliv. Imponuje vám. A kolikrát už jste přemýšlela, jaké by to s ním bylo v posteli!?

Partneři se vedle vás střídají, ale nejlepší kamarád zůstává. Můžete za ním přijít, když máte zrovna splín, a vybrečet se mu na rameni. Nevadí vám, že jste si tak rozmazala make-up a jste opuchlá jako žába. Řekne vám svůj názor a nebere si servítky. Nemaže vám kolem huby med jako kamarádky. Ví, že je nejlepší říct pravdu, i když je leckdy krutá. Mnohem častěji ale zažíváte chvilky, kdy se „válíte“ smíchy. Jeden druhému můžete říct všechno...Co sex spojí, ani bůh nerozděluj...

Osmadvacetiletá obchodní zástupkyně Kateřina znala o čtyři roky staršího Richarda deset let. V posteli s ním skončila po jednom nevydařeném dni... „Když jsem poprvé potkala Richarda, zaujal mě, ale zdál se mi příliš arogantní a jistý sám sebou. Zrovna jsem se přistěhovala do Prahy. Byl první, koho jsem tu poznala, líbila se nám stejná hudba, četli jsme stejné knížky, chodili do kina na stejné filmy. Nechtěla jsem se nijak vázat. Stali se z nás tedy jen dobří přátelé,“ vzpomíná Kateřina. „Já potkávala jiné muže, on jiné ženy. Jedna z nich mi kdysi dokonce řekla: ‚Jsi jediná, se kterou Richard vydrží.‘ Nebrala jsem její slova vážně.“Kateřina se zamilovala do Richardova kamaráda Marka. V té době Richard chodil s Janou. „Vypadalo to na opravdu vážný vztah. Nebyla sice zrovna můj typ lidí, ale přesto se z nás staly kamarádky. Svěřovala se mi se vším, dokonce i s tím, když ho občas podvedla. Měla jsem chuť vykřiknout: ‚Hej, je to můj přítel, tohle nechci vědět!‘“Po pěti letech se dostal vztah Kateřiny a Marka do krize. Uvědomovala si to, přesto byla zničená, když se od ní odstěhoval. Jeden z klientů ji pozval na pracovní večeři, souhlasila, protože ji domů nic netáhlo. „Byla jsem fakt blbá. Hrozně jsem se opila, a když mě pozval k sobě domů s tím, že mi ukáže, na čem pracuje, souhlasila jsem, aniž bych si uvědomila, o co mu skutečně jde. Jakmile jsme k němu dojeli, začal mě líbat. Utekla jsem. Zavolala jsem si taxi, ale protože jsem se nechtěla vracet do prázdného bytu, nadiktovala jsem řidiči Richardovu adresu. Brečela jsem jako želva a on byl tak milý. Poprosila jsem ho, jestli bych u něj nemohla přespat a jestli by mě neobjal. K ničemu mezi námi nedošlo. Ráno mě před odchodem do práce políbil a pohladil po vlasech. Za to, že mi poskytl azyl, jsem ho pozvala na večeři. Slíbil, že přijde,“ vypráví Kateřina s tím, že celý den byla hrozně nervózní.