Názory na sex na jednu noc se různí. Jeho zastánci tvrdí, že je vzrušující, odpůrci pak obvykle namítají, že je nemorální.

Jaký sex je lepší – s náhodným milencem, kterého už nikdy v životě neuvidíte, nebo se stálým partnerem, kterého znáte a víte, co má rád a co od něj můžete očekávat? Některé ženy nedají na náhodné známosti a sex na jednu noc dopustit – prý je mnohem vášnivější, více vzrušující a tajemnější. Druhé říkají, že pro ně znamenal nepříjemný zážitek, který už by nechtěly opakovat. A pak jsou tu samozřejmě ještě ty, jež ho vůbec nehodlají vyzkoušet. My jsme se zeptali na názor dvou žen, které s ním mají zkušenosti a které na něj mají rozdílné názory.


Jedna z nich si s ním hlavu neláme, a když se naskytne příležitost a ona má chuť, bez jakýchkoli zábran a následných výčitek svědomí ji využije. Na mínění ostatních se vůbec neohlíží.


Druhá říká, že jí sex na jednu noc zničil hezký vztah a zbořil představy, které sama o sobě do té doby měla. Jejich vzájemná polemika byla docela zajímavá. My nechceme sex na jednu noc ani doporučovat, ani vás před ním nemíníme zrazovat. Na kterou stranu se přikloníte vy, to si musíte rozhodnout sama...Nikdy se na nic neptám


„Sex je zdravý a příjemný,“ tvrdí šestadvacetiletá produkční Milena. „Nevidím nejmenší důvod, proč bych se mu měla vyhýbat, když se mi zrovna namane, jenom proto, že je některými vyznavači falešné morálky odsuzován. Když má chlap hodně žen a užívá si, nikdo se nad tím nepozastavuje. Když se tak chová žena, mají ji všichni za lehkou holku. Mě ale sex baví a sex s cizími muži, o kterých nic nevím, je skvělý zážitek. Můžu se chovat, jak chci, můžu říkat, co chci, a nemusím si na nic hrát, protože mě a toho dotyčného nečeká žádná společná budoucnost. Takovýto jednorázový vztah je podle mě jasný, průhledný a přímočarý, nikdo nic nepředstírá a všechno je předem dané. Nemusím řešit žádné vztahové problémy, krize ani hádky, ráno se obléknu, jdu a jsem volná jako pták.


Samozřejmě je nutné určit si dopředu některá pravidla. Oba dva musí vědět, že je to skutečně jenom na jednu noc a nic víc. A oba dva s tím musí souhlasit. Také je nezbytně nutné dodržovat zásady bezpečného sexu. Bez kondomu se s cizími muži nikdy nemiluji. Jednou se mi stalo, že mě můj milenec ráno požádal o další schůzku, a já neprozřetelně souhlasila. Nedošlo k žádné tragédii, nepronásledoval mě, ani mě nebombardoval telefonáty, ale veškeré kouzlo předchozí noci se vytratilo. Na sexu na jednu noc je totiž vzrušující právě to, že je pouze na jednu noc.


Baví mě představovat si, co je to za člověka, co dělá, jestli je ženatý a má děti... Nikdy se ale na osobní věci neptám, představy jsou vždycky lepší než skutečnost. Uznávám, že je to jenom sex a nic víc, ale co je na samotném sexu špatného? Já se díky němu odreaguji, zbavím se napětí a protáhnu si pěkně všechny svaly. Mám jít do posilovny, nebo se s někým milovat? U mě vítězí jednoznačně druhá možnost.