Jedni ho odmítají, druhé láká. Sex bez závazků. Co na něm jeho zastánci shledávají přitažlivého? V tajích příležitostného sexu pro vás zapátral Harper's Bazaar.

Dodnes je příležitostný sex striktně zakazován a trestán ve spoustě – především muslimských – zemí, obzvlášť když jej provozují ženy. V Evropě se mu ale daří. Současnému obrovskému rozvoji sexu bez závazků napomáhá internet.Vztah jako stres


Největší výhodou příležitostného sexu je absence závazků. Přesně z toho důvodu si tolik lidí lásku na jednu noc pochvaluje. Získáte sex, aniž byste do „vztahu“ (v uvozovkách je proto, že o skutečný vztah nejde) musela investovat čas a city. Nemusíte se zajímat o vnitřní svět toho druhého, což by od vás očekával, kdybyste byli partneři. Nemusíte na něj mít jiné ohledy než ty, které je nutné mít během pohlavního styku. Jakmile je po všem, každý si jde svou cestou.


Žít v partnerském vztahu? Díky, ale nemám zájem. Je to příliš stresující, vyčerpávající a omezující… Takový postoj má většina z těch, kteří příležitostnému sexu dávají přednost před vztahem. Devětadvacetiletá Nikola pracuje jako produkční jednoho podniku, který přes den slouží jako bar a malá restaurace a přes noc jako noční klub, v němž se pořádají koncerty. Žije v podnájmu se dvěma kamarádkami, které jsou obě „single“.


Něco jako tikání biologických hodin zažila ve dvaceti, kdy se zamilovala a vztah jí vydržel tři roky. Od té doby už ne. „Měla jsem pak ještě asi dva nebo tři vztahy, ale žádný netrval déle než půl roku. Od svých šestadvaceti jsem single a v nejbližší době na tom nehodlám nic měnit.


  7:17,  aktualizováno  31. března 2019 13:41