Nemusíte se hned proměnit v rozohněnou fanatičku, a přesto můžete zachránit kus Země. A ještě na tom vyděláte!

Možná i vás šokují zprávy o globálním oteplování nebo vám alespoň leze na nervy ranní smog a s ním spojené alergie. Od jakýchkoliv plánů na záchranu světa vás však odradí holá skutečnost, že vy sama nic nezmůžete. Omyl! Stačí do svého běžného fungování zařadit pár zlepšováků, a nejenže pročistíte plíce planety, ale zároveň obohatíte vlastní peněženku. Tady jsou:Třiďte odpad

Pořiďte si nový koš, který má důmyslně zabudované oddíly na papír, plasty a biologický odpad. Zatímco za popelnice musíte platit, kontejnery na tříděný odpad jsou zdarma.


Nepřepínejte pračku

Než abyste spouštěla svou prací pomocnici vždy, když přijdete z baru, nechte raději oblečení jedno odpoledne vyvětrat na balkoně. Kousky nasáklé kouřem pak na několik hodin položte na topení nebo poblíž kamen. 


Vařte si čerstvé jídlo

Kdykoliv můžete, zapomeňte na mražená jídla ohřívaná v mikrovlnných troubách. Jejich zamrazení a následné rozmrazení totiž dohromady spotřebuje větší množství energie než tepelná příprava čerstvých pochutin.


Zchlaďte se studenou sprchou

Zkuste si občas namísto horkého proudu naordinovat ledový nášup. Proud studené vody vám prokrví tělo a ušetříte ohřevovou energii.


Dlabejte domácí potraviny

Kdykoliv sáhnete po výrobcích ze svého nejbližšího okolí, volíte také čistší vzduch a volnější provoz na silnicích. Jestliže se budou potraviny dovážet méně, ubude i výfukových plynů, které zamořují ovzduší.


  6:00,  aktualizováno  31. března 2019 13:36