Udělejte na novou tchyni dobrý dojem. Není to sice jednoduché, ale zdaleka ne nemožné. Tady je sedmička rad, díky kterým zaručeně zabodujete.

Bojíte se. O tchyních se toho přece tolik říká a možná máte už sbírku výživných zkušeností z minulých lásek. Pokud však k budování veledůležitého vztahu s matkou vašeho čerstvého přítele přistoupíte podle následujících zásad, může se vám podařit hned zkraje získat ‚tchyni‘ na svou stranu. Jestliže budete vycházet s jeho matkou, váš přítel to nesmírně ocení a v rodině bude klid, který vám budou všechny kamarádky nevěřícně závidět.

Krok č. 1: Nepodceňte první schůzku


Na tvrzení, že šanci udělat první dojem máte jen jednu, je mnoho pravdy. Co napoprvé zkazíte, to později budete jen stěží napravovat. Zcela zásadní je proto první setkání. Podle psychologů lidé zhodnotí nový protějšek během dvou, maximálně čtyř minut. Za tu dobu získáte podle průzkumů 35–42 smyslových vjemů. Jinými slovy: Jeho matka si z 55 % bude všímat toho, jak vypadáte. 38 % doj­mu tvoří úvodní stisk ruky, hloubka hlasu a intonace. ‚Jen‘ sedm procent obsah vaší řeči.

Krok č. 2: Zařiďte se


Vycházejte z toho, co jste se dozvěděla v předchozích řádcích. Netvrdíme, že byste měla mít tmavěmodré šaty s háčkovaným límečkem upnuté až ke krku, ale když jdete k tchyni poprvé na návštěvu, příliš vyzývavé oblečení raději nechte ve skříni. Stisk ruky hodně prozradí. Pokud je příliš ‚leklý‘, dáváte najevo nedostatek sebevědomí. To by vám v budoucích vztazích s tchyní spíš uškodilo. Když naopak stisknete moc, dáváte najevo převahu.

A pozor! Podle etikety nabízí stisk ruky starší dáma mladší. Po celou dobu návštěvy se snažte o co nejpřirozenější tón hlasu, usmívejte se. Když budete kuňkat na pohovce, že byste si dala ještě kousek té roztomilé bábovky, tak rozhodně nezabodujete.

  19:00,  aktualizováno  31. března 13:35