Toužíte velet vlastní firmě, ale nemůžete se rozhoupat? Takhle se zbavíte obav.

Dvaatřicetiletá Jana měla skvěle placenou práci, ale každodenní vysedávání na stejné židli ji začalo štvát. „Celou dobu jsem snila, že začnu podnikat. Od toho mě ale zrazovala nejistota,“ přiznává Jana, která odvahu nakonec sebrala a dnes sklízí úspěchy na kosmetickém trhu. Odborníci tvrdí, že strach je naprosto přirozený, zvláště když čelíte velké změně. I ten nejlepší nápad může v současné ekonomické situaci vzbudit pochybnosti. Každá obava ovšem vzniká na základě zkušeností z minula. Kdysi jste  chybovala? A víte v čem? Tahle skutečnost vás jedině postrčí dál.


Držte se následujícího plánu

Co by se dalo vylepšit

Sepište si seznam věcí, na kterých byste chtěla zapracovat: Nevíte, jaká je v oboru poptávka? Neorientujete se v účetnictví?  Vedle každé položky si poznamenejte, jak byste problém  řešila. Přitom mějte na paměti, že vše se dá zvládnout: Třeba si nechat vypracovat marketingovou studii nebo se přihlásit do rekvalifikačního kurzu.


Snižte riziko podnikání

Nechcete se příliš zadlužit? Najděte si spolehlivého společníka nebo uzavřete výhodný úvěr. Taky je dobré mít do začátku fond, ze kterého můžete čerpat.


  11:00,  aktualizováno  31. března 2019 13:35