Myslíte si, že víte o sexu úplně všechno, a nenapadá vás, co by se na tak běžné lidské aktivitě ještě dalo vyzkoumat? Ponořili jsme se do světových sexuálních výzkumů a o své poznatky se s vámi rádi podělíme. Možná vás nejnovější objevy vědců také překvapí!

Pozor na „stealthing“!


Nejnovější podivný jev v sexuálním chování není nic, co byste chtěla zažít sama na sobě. Podle Columbia Journal of Gender and Law se „stealthing“ rapidně rozmáhá nejen v USA, ale také v celé Evropě. O co jde? Znamená to, že si muž během sexu bez vašeho vědomí a souhlasu stáhne kondom. Takové jednání může mít závažné zdravotní následky, nemluvě o těch právních. Muži by proto neměli „stealthing“ mylně považovat za trend, i když se o něm takto často píše!

Sextování není tak soukromé, jak si myslíte


Posílání lechtivých zpráv je v dnešní době normální a většina z nás aspoň jednu někomu poslala. Možná si to ale příště rozmyslíte, protože se ukazuje, že tyto zprávy nejsou tak soukromé, jak byste asi chtěli. Nemáme na mysli špionáž tajných služeb, vládních agentur nebo mobilních operátorů. Jistá studie z univerzity v Indianě totiž přišla se závěrem, že čtvrtina lidí zprávy sdílí s dalším člověkem. A nejen s jedním – v průměru je prý ukážou třem přátelům. Poučení? Tyto vzkazy posílejte, jen když vám nevadí, že si je možná přečtou příjemcovi tři nejbližší „kámoši“. Nebo je radši neposílejte vůbec…

NÁŠ TIP: Sex pro lenochy

Bobr, zahrádka, nebo dohola?


Nový výzkum YouGov položil respondentům otázky spojené s pohlavním ochlupením a zjistil, že jsme v tomto ohledu dost úzkoprsí. Zhruba polovina respondentů (54?%) tvrdí, že ženy by se měly tam dole holit, přičemž o něco méně než polovina z nich požaduje něco takového i u mužů. Lidé mezi 30 a 44 lety měli v tomto ohledu vyhraněnější názor, ti nad 65 let byli méně nároční. Studie se nijak netýkala stylu úprav. Nevyplývá z ní tedy, zda stačí jenom přistřihnout, nebo máte jít rovnou dohola, ale rozhodně se péče o porost očekává od mužů i od žen, takže je to fér.

  19:00,  aktualizováno  26. března 2019 9:24