Ve vašem životě se po kratší nebo delší pauze znovu objevil partner. Všechno klape, jen v posteli jste spolu ještě nebyli. Ta chvíle právě přichází! Těšíte se? Stydíte se? Bojíte se?

Předpokládejme, že vám nejde o flirt a zábavu na jednu noc, ale vážnější vztah. V tu chvíli chce člověk udělat i v posteli co nejlepší dojem a jde do křeče. Není divu, zvlášť když půst trval víc než jeden rok.

V hlavě se vám logicky honí: „Nebude si o mně myslet, že jsem přebrané zboží, když mu řeknu, že jsem čtyři roky nikoho neměla? Nebude mu vadit, že mám faldy na břiše a povadlá prsa, když mne doteď viděl jen oblečenou nebo maximálně v jednodílných plavkách? Nebudu za divnou, když se tam dole neholím? Nebo se holím moc? Já prostě nevím...“

Věřte přírodě


Pro nejisté stydlivější ženy má sexuoložka Karolína Růžková dobrou zprávu. Když už se schyluje k sexu, buďte si jisté, že si vás bez šatů představoval už mnohokrát a celulitidu nebo povadlá prsa po kojení si dávno vyřešil. Mužské vyhodnocování nemá v prvopočátku nic společného s rozumem, ale instinkty a pudy. A až pak je na řadě duše a charakter. Nemohou za to oni, ale příroda. Samozřejmě, že jiný typ (i počet) mužů přitahuje štíhlá svobodná dvacítka a jiný šestatřicetiletá baculatá matka dvou dětí. Ale princip je pořád stejný.

http://gty.im/496206916

Přirozenost vyhrává


Máme jen dvě možnosti. Předstírat nebo nepředstírat. Hrát něco, co nejsme, nebo nehrát. Bridget Jonesová si navlékla pod šaty zeštíhlující obří bombarďáky. Když pak mělo dojít na erotiku, nejraději by se propadla hanbou, že nemá své oblíbené malilinkaté kalhotky. Opačným extrémem je exkluzivní krajkové prádlo, které média s oblibou prezentují jako vrcholně svůdné. Jenže pokud jste nikdy nic podobného nenosila, stres si ještě zvýšíte. Nebudete se chovat přirozeně a uvolněně, což se zrovna u sexu vždycky vymstí.

  19:00,  aktualizováno  26. března 2019 12:03