První rande je velmi specifické. Je dobré se na něj alespoň částečně připravit, případně během něj trochu přemýšlet!

Když se s někým sejdete na schůzku poprvé, je to samozřejmě v mnohem jiné než setkání s někým, koho znáte velmi dobře. Alfou a omegou prvního rande tak bývá komunikace.

Ta bývá při prvním rande logicky obtížnější (alespoň ve většině případů), než když jdete se starým známým. Platí, že je lepší první schůzku zrušit (avšak dostatečně v předstihu), než na ní přijít v extrémně špatné náladě, nebo úplně bez energie. A co dělat, když jste ok a blížíte se na schůzku? Zapojte trošku hlavu a zamyslete se!

Pokud sníte o povedeném rande, myslete na jednu základní věc: Jestli stojíte o zajímavý rozhovor a chcete poslouchat rozvinuté odpovědí, musíte klást zajímavé otázky! To samozřejmě platí v obou případech, proč ale nebýt o krok napřed a rozhovor trochu vést?

TIP: Připravte se na rande podle jeho znamení zvěrokruhu

Místo otázky "Co jsi studoval?" se zeptejte "Co tě nejvíc ve škole bavilo? Proč jsi to studoval?". Platí to samozřejmě i pro jiné odvětví. Vynechte "Jaký jsi?" se zkuste zeptat chytřeji "Jakých svých vlastností si na sobě nejvíce vážíš a před čím bys mě naopak varoval?" Přidejte šibalský úsměv a kořist bude vaše :) Alespoň v komunikaci...

Když se vám povede klást zajímavé otázky, které si žádají o pořádnou odpověď, a bude se vám dostávat nudných odpovědí bez zájmu a nápadu, alespoň rychle zjistíte, že to s tím druhým nejspíše nebude stát za to. Pokud nemá zájem o rozhovor, nemá ani ten správný zájem o vás. Tedy pokud není extrémní stydlivka. I tak by se vám ho ale mělo podařit zajímavými odpověďmi rozmluvit a zjistit, jaký je a co od něj můžete čekat do budoucna.

  18:00,  aktualizováno  25. března 2019 16:56