Přišla jste mu na to. Je vám nevěrný a právě vám připadá, že nastal konec světa. Potřebujete urychleně První pomoc, než se rozhodnete, co uděláte dál.

A že byste s jakýmkoliv rozhodnutím měla počkat, to je nasnadě. Odhalit nevěru znamená stres, proto doporučujeme držet se základního pravidla z lékařských příruček na zvládnutí akutní fáze stresu.


Doslova zní: „V akutním stresu nikdy nic nerozhodujeme nebo se nesnažíme něco řešit. Výjimku tvoří situace, kdy jde o záchranu života.“ Tak vám to sice připadá, ale věřte, že svůj život (nebo i vztah, když o něj budete dál stát) můžete začít zachraňovat, až emoce poněkud opadnou a získáte šanci správně vyhodnotit situaci. Přestože se vám zdá, že nedáte dohromady kloudnou myšlenku, můžete udělat hned několik věcí pro znovunabytí ztracené rovnováhy. Například:¦ Soustřeďte se na výdech


Panika se může dostavit se zpožděním a napro­sto nečekaně ve chvíli, kdy si myslíte, že jste první náraz zvládla. Bývá hodně nepříjemná a vede často až k pocitům, že umřete na infarkt. Nebyla byste ani první ani poslední, koho by hyperventilace stresu (organismus prudce reaguje na stresové podněty) poslala k zemi především kvůli příliš mělkému a rychlému dýchání.


Pokud se vám zdá, že se s vámi točí místnost, buší vám rychle srdce, začínáte se chvět a potit, soustřeďte se na výdech. Tato technika vás ‚uzemní‘ zpět a přivede znovu do reality. Odborníci v takových případech doporučují dýchat do igelitového nebo papírového sáčku. Vypadá to sice poněkud podivně, ale čert to vem. Vy přece potřebujete, aby se vám udělalo lépe.  7:18,  aktualizováno  31. března 2019 13:40