Toužíte mít partnera, o kterého se můžete opřít? Tak se k němu nesmíte chovat jako jeho matka. Nabízíme vám několik základních bodů, kterých je potřeba se při budování rovnocenného vzahu rozhodně vyvarovat.

Velmi mnoho žen si stěžuje na to, že se ve vztahu cítí jako partnerovy matky. Některým mužům to vyhovuje a zhusta využívají veškeré výhody, které jim takový ‚poměr sil‘ přináší. Jiné to ovšem patřičně štve. Vždyť jednu mámu už mají a dost se jim ulevilo, když se od ní odstěhovali a trochu uvolnili rodinná pouta. A teď je doma čeká žena výrazně mladšího věku, ale maminku silně připomí-nající chováním!


Každopádně – je to jenom vaše volba, jestli se budete chovat jako partnerka a získáte větší šanci zůstat obdivovaná, respektovaná a přitažlivá. Anebo jestli od jeho maminky převezmete tíživé břemeno všeobjímající péče a dokonalého servisu, kterého si dotyčný ale časem sotva všimne a bude ho považovat jen za standard, který ho spíš obtěžuje. Následující seznam vám pomůže se takového nebezpečí vyvarovat. Takže, milé dámy, zásadně nedělejte následující:¦ Neříkejte větu: „Tak co bylo dneska v práci?“


Vypadá to jako maličkost, ale opak je pravdou. Tahle fráze je totiž pouhým pokračováním otravné věty: „Tak co bylo dneska ve škole?“ Až pomine první zamilovanost, pravděpodobně se dočkáte stejné lhos­-tejné odpovědi, jakou zamumlal vždycky, když přišel ze školy a pohodil aktovku v předsíni: „Nic...“


Samozřejmě, že povídat si navzájem o svých prožitcích je naprostý základ spokojeného vztahu. Snažte se však v navazování konverzace neopakovat každodenní klišé a ptát se zajímavě, začít vyprávět vlastní prožitky a pozorně naslouchat, když se do povídání pustí on. A nevybafněte na něj hned ve dveřích, to by­ste se dočkala jen podrážděné reakce. Podle německé studie potřebuje většina mužů v aktivním věku po příchodu z prá­ce domů v průměru deset minut na aklimatizaci. Velkoryse mu je dopřejte, tím se od toho, co zná z domova, naprosto spolehlivě odlišíte.


  16:57,  aktualizováno  31. března 2019 13:40