Máme potřebu se vázat, bohužel! Podvědomě vyhledáváme životního partnera. Proč to oni tak nemají?

Nevyspělost?

Když je mu 20 let, je normální, že nad vážným vztahem moc nepřemýšlí. Jedna část mužů dospěje a najde si partnerku a založí rodinu, ale stále existuje skupina, která se vztahu bojí jako čert kříže. Pokud se váš vyvolený pohybuje ve skupině svobodných chlápků, bude velmi těžké jej získat. Jejich skupina je něco jako obranný klan, kde se utvrzují, že být svobodným mládencem je vlastně to nej. Někteří se vymaní ze skupiny (což mu dají ostatní „sežrat“), jiným jednoduše ujede vlak.


Stereotyp

Žít ve vztahu je společenský stereotyp, který je mužům i ženám vštěpován výchovou. Muži se staví do role neohrožených bojovníků a snaží se zlomit společenské pravidlo (jsou to drsňáci)


Obrana

Asi nejčastější důvod odmítání vztahu je zklamání. Může mít mnohé masky (workoholismus, bohémství…), ale je to prostě bolest, kterou nechce zažít znovu.


Strach z neznáma

Ano, může se vám stát, že potkáte muže, který za sebou nemá žádný vztah (myslíme delší než pár nocí). Za jeho odmítavým postojem může být jednoduše strach.


Sex

Hodně mužů se bojí, že ve vztahu přijdou o sex. Bude ho méně? Bude vůbec nějaký? A také představa věrnosti jim není úplně blízká, když je kolem tolik lákadel.


Skoro v každém muži se dá vykřesat touha po vztahu, je jen na vás, jak se s výzvou vypořádáte. Hlavní pravidlo zní: Netlačit na pilu!


  12:00,  aktualizováno  25. března 2019 20:15