Jestli klesne nálada vašeho přítele na bod mrazu, zachovejte klid a nehledejte vinu u sebe. Zveme vás na přehlídku dramat v mužské hlavě.

Občas se z nažhavených milenců měníme v ježaté ledovce. Nemluvíme, a když přece jen něco pustíme přes rty, máte pocit, že na vás foukl severák. Marně uvažujete, čím jste nás od včerekší smyslné smrště mohla naštvat. Jako obvykle se naše nálada dostala pod bod mrazu bez varování a vy uvažujete, jestli ten sněhulák vedle vás někdy roztaje. Ano, i my máme dny, kdy je lépe chodit kolem nás po špičkách. Ale pozor! Chladné pohledy a svraštělé obočí nemusí nutně znamenat, že vánici v naší hlavě jste rozpoutala vy. I když nám Napoleon zakázal ronit slzy a ideál drsňáka velí skrývat emoce pod ocelový poklop, naše mysl je křehká jako cukrová vata. A když ji něco nepříjemně načechrá, zachová se jako přetížený počítač: zamrzne a přestává komunikovat. Máme pro vás seznam virů, jež dokážou náš milenecký program na čas rozhodit, a prozradíme vám, jak je co nejhlouběji zakopat na virtuálním hřbitovu.Proč ochladl číslo 1: Řeší svůj vlastní problém


Jsou chvíle, kdy vás dokážeme z hlavy vypustit jako oblak páry. Když totiž v tlakovém hrnci naší mysli dusíme tvrdý ořech, zbavujeme se všech rušivých přísad, i kdyby byly sebesladší. Ostřelujeme skořápku našeho problému ze všech stran i sil a každé rozptýlení vnímáme jako záke?ný útok. Kamarádka mi nedávno dala přečíst krátkou povídku od svého arabského přítele. Ten muž se ve své vlasti ocitl na rok v roli politického vězně a nakonec se mu podařilo uniknout do sousedního svobodného státu. Psal o pocitech vetřelce v cizí zemi, o volnosti i polonahých ženských tělech, která doma vždycky zakrýval muslimský hábit.


„A kde je tam něco o mně?“ soptila Markéta. „Ještě se mi tam zamiluje do nějaké prostitutky!“ Její Ali měl však právě jiné starosti, než aby po papíře kroužil milostné smyčky. Stejně jako my ostatní právě prožíval své vlastní drama, v němž na vás žádná role nezbyla. Takže až se váš přítel bude příště ploužit po bytě, kousat si nehty a neodpovídat vám na otázky, nepanikařte. Třeba právě objevuje smysl svého života nebo mu šéf nařídil, aby vymyslel strategii, jak prodat české pláštěnky do Súdánu.Čisticí program: Jen žádné dlouhé výslechy a výčitky. Nanejvýš se zeptejte, o čem přemýšlí, a když odsekne, že o ničem, nechte logiku stranou a popřejte mu klid. Až jeho ořech bude k jídlu, spolehněte se, že budete první, komu dá ochutnat.


  7:00,  aktualizováno  31. března 2019 13:21