Když noc se změní v noční můru, za chvíli se to odrazí i na vaší denní výkonnosti. Vždyť víte, že když se nevyspíte, jste řádně rozmrzelá.

Honí vás zlé příšery nebo stojíte na okraji propasti a musíte skočit. Takové výjevy má během spánku občas každý. Pokud se však takové sny opakují noc co noc, může být už pouhá představa ulehání do postele traumatem.Zahoďte snář

Sny nejsou obyčejnou nahodilostí, promlouvá v nich naše podvědomí. Jsou to malá skrytá dvířka v tom, co je duši nejvnitřnější a nejintimnější. Už antický výklad vnímal sny jako jakousi nepřímou výpověď. Naši předkové sestavili celé lexikony vykládání snů. V dnešní době už na ně nedáme jako na předpověď budoucnosti, ale jako na něco, co signalizuje určité neduhy. Snění může odhalit, jaká onemocnění tělesná i duševní naše tělo ukrývá.Každý motiv ze snu musíme vnímat individuálně. Na výklad má vliv naše minulost, rodina, vzpomínky. Tajemný les ve snu neznamená to samé pro člověka z velkoměsta jako pro jedince, který žije od narození na horách. Sny se nám nevnoří do hlavy, jen co zavřeme oči. Náš mozek musí vstoupit do takzvané REM-fáze spánku. Tato sekvence trvá pouhých pět až deset minut. Během nich prožíváme nekonečné množství snů, po probuzení si ale pamatujeme jeden či dva kousky.Jde především o ty, které jsou význačné svojí závažností nebo hrůzou. Frekvence, s kterými nám sny vstupují do hlavy, se u každého člověka liší. Najdeme tak lidi, kteří tvrdí, že se jim nikdy nic nezdá, a naopak existuje zástup spáčů, kteří si sny pamatují pravidelně.Revoluci ve výkladu snů mají na svědomí světoznámí pánové Carl Gustav Jung a Sigmund Freud. Podle toho druhého jsou sny zjevením našich podvědomých přání. To znamená, že ve snu se vždy v nějakém symbolu vyjeví naše potlačované touhy. Psychika se tak zbaví přetlaku a my můžeme fungovat dál.


  8:00,  aktualizováno  31. března 2019 13:35