Takže jste se definitivně rozhodla. Dlouhodobých vztahů či bezvýsledného randění už máte tak akorát, teď si zkrátka chcete jen užívat – bez závazků. Proč ne? Pokud tedy znáte základní pravidla sexu bez lásky...

Žádné závazky, jenom sex.  A pokud od vás milenec nebude chtít srdceryvná vyznání, je to ideální partie pro příjemné chvilky. Možná máte přitažlivého kamaráda, nebo se zrovna dostáváte z ošklivého rozchodu, popřípadě už jste zkrátka rezignovala na to, že najdete svůj vysněný ideál. A pokud ještě hledáte, pak už se vám v mezidobí rozhodně nechce držet sexuální půst.

Ať už jsou vaše důvody jakékoliv, je dobré se připravit na to, že takzvané kamarádství s výhodami mívá tendenci sklouznout do zcela jiné roviny – a pro nás ženy, bohužel, ne zrovna příjemné. Dříve, než se tedy vrhnete po hlavě do podobného dobrodružství, zvažte všechna pro i proti a držte se nepsaných pravidel, a to zuby nehty. Jen tak si totiž ušetříte zlomené srdce.

Pravidlo č. 1 - Vyberte si někoho, kdo pro dlouhodobý vztah nepřichází v úvahu 


Jinými slovy někoho, s kým byste za normálních okolností nechodila. Neznamená to, že by vám měl být dotyčný nepříjemný, naopak. S milencem se musíte cítit maximálně uvolněně. Primárním kritériem je fyzický vzhled, právě na něm totiž celý ‚kontrakt‘ stojí. Není proto nutné, abyste se spolu bavili o politických kauzách a sdíleli názory na život. Pamatujte, čím větší rozdílnost povah a životních stylů, tím menší riziko, že se zamilujete.

Pravidlo č. 2 - Se svým protějškem budete jednat na rovinu


Pro jakýkoliv vztah jsou zapotřebí dva, sdílející tentýž zájem. To nejhorší, co můžete udělat, je rozhodnout se pro přátelství s benefity bez vědomí druhého – platí to pro muže i pro ženy. Občas to sice může vyplynout samo, ale přitažlivost fyzická dělá divy a není žádnou výjimkou, že jeden mívá postranní úmysly.

Zvláště pak muži rádi  brnkají na romantickou strunu a vysílají  špatné signály. Souvisí to s jejich loveckým instinktem. Jste si jistá, že chcete dotyčného pouze na sex? Řekněte mu to. Není asi nutné přiznávat, že baterky do vibrátoru lezou do peněz, přesto můžete hrát fair play a bez obalu milenci oznámit, že vážný vztah na dobu neurčitou neplánujete.

  19:00,  aktualizováno  25. března 2019 22:22