Autoři americké studie, Jeffrey Hall a Steve Carter, tvrdí, že způsob, jakým flirtujete se svými protějšky, velmi významně ovlivní to, zda spolu budete, nebo ne.

Během průzkumu se dotazovali asi 5000 dospělých osob, jaké způsoby flirtování používají nebo používali. Následně sestavili tento žebříček stylů:


Tradiční flirt: První krok by měli udělat muži, nikoli ženy. Ty by měly být v tomto stylu pasivnější a čekat, až se vyjádří muž. Podle amerických psychologů je ale tento styl v dnešní době vzácný. Dnešní ženy už prý příliš plaché nebývají.


Hravý flirt: Pokud berete flirt jako zábavu, abyste si zvýšila sebevědomí, pak patříte právě sem. U tohoto typu flirtu je nejméně pravděpodobné, že bude mít za následek nějaký vážnější vztah. Je to prostě ‚jen‘ hra.


Čtěte také: Jedna věc, která dělá páry šťastnéFyzický styl: Už název samotný napovídá, o čem asi bude. Jeho cílem obvykle bývá sexuální zájem, a to nikoli platonický. Je to rychlý způsob, jak rozvíjet vztah založený na chemii a citovém poutu. Tento styl je jednoduchý a velmi přímočarý. Když hodíte okem na muže proti vám nebo si lehce odhrnete pramen vlasů, je jasné, kam směřujete.


  17:00,  aktualizováno  25. března 2019 18:27