Nevěra vždycky bolí. Co byste měla udělat, abyste nastartovala uzdravovací proces?

Většina z nás se někdy s nevěrou setká, takový už je život. Když vás muž podvede, budete se cítit zrazená a zraněná. Vzpamatovat se z emocionálního otřesu vyžaduje samozřejmě především čas, přesto můžete podniknout určité kroky, které vám celý proces usnadní. Ať už jste manželé, máte spolu děti, dlouho jste spolu chodili, nebo jste se vídali jen pár měsíců, ve všech případech se musíte vyrovnat s velikou bolestí. Máme pro vás rady, jak se přes to přenést.1. Rozhodněte se, zda ho opustíte (anebo zůstanete)


Tohle je to nejzásadnější rozhodnutí, před kterým teď stojíte, a je důležité, abyste při něm myslela hlavně na sebe, řídila se svým instinktem a naslouchala jen svému srdci. Podle manželské poradkyně Liz LaPazové se rozhodnutí, zda zůstat nebo odejít, odvíjí od odpovědi na tři klíčové otázky.

Zaprvé: Jaký byl až dosud váš vztah? Byla jeho nevěra ojedinělou nešťastnou chybou, nebo to byla pro skomírající vztah spíš poslední kapka? Zadruhé: Lituje toho? Tedy SKUTEČNĚ lituje a kaje se, nebo se snaží své provinění zamést pod koberec? A konečně: Dokážete mu odpustit? „Pokud to v určitém okamžiku nedokážete překousnout a žít s ním dál, nezůstávejte,“ radí LaPazová. Cítíte-li, že nebudete schopna se přes jeho nevěru přenést, měla byste odejít.Čtěte také: Nepříjemné, ale je to tak: Nevěra zasáhne až 70 % z nás


  16:00,  aktualizováno  25. března 2019 18:49