Převratná zpráva: devět chlapů z deseti chce vážný vztah! Čtěte, jak si svatbychtiví samci představují ideální partnerku na celý život a které jejich požadavky určitě odmítněte.

Nejspíš jste přesvědčená, že většině mužů z představy těsného soužití s jedinou ženou naskakuje kopřivka. Chlapi ale nemají z manželství ani zdaleka tak silnou fobii, jak si myslíte. Chtějí se vázat. Chtějí si odvést k oltáři svoji vyvolenou a zvučným „ano“ jí slíbit doživotní věrnost. Jen si dávají dobrý pozor, aby svoji nezávislost obětovali té pravé. Než s vámi začnou debatovat o společném podnájmu, termínu svatby a sedací soupravě na splátky, chtějí mít jistotu, že toho jednoho dne nezačnou hořce litovat. Přísně odlišují známosti na pár týdnů/měsíců od žen, s nimiž by se dokázali usadit. Jestliže chcete spadat do druhé kategorie, musíte mazaně zaútočit na citlivá místa svého idola. Odhalte, jak si většina českých chlapů představuje tu pravou ochránkyni rodinného krbu, se kterou by jim bylo ctí zplodit potomka. Záleží ale na vás, jestli s ním tuhle hru vůbec chcete hrát!Co od vás čekají: že si poradíte


Chlapi vás občas s chutí pohýčkají gentlemanským gestem, za jaké by se nemusel stydět ani Oldřich Nový ve filmu pro pamětníky – pustí vás do dveří, pomohou vám do kabátu, vynesou vám do schodů tašku plnou konzerv pro psa, popřípadě i vás. Pokud ale partnerovo galantní chování berete jako samozřejmost (a ještě zvedáte oči v sloup, když vám náhodou zapomene podat ruku při vystupování z taxíku), v hlavě se mu rozhouká varovná siréna.


Možná věříte, že když se zabydlíte v roli křehké květiny, budete v mužích probouzet ochranitelské pudy. Jenže málokterý chlap si chce uvázat na nohu zátěž v podobě nesamostatné a závislé partnerky, která si sama nedokáže otevřít ani dveře do hospody. „Když narazím na ženu, která se neumí rozhodovat a čeká, že za ni vyřeším všechny její problémy, rychle řadím zpátečku,“ přiznává šestadvacetiletý programátor Mirek.


„Pasivní křehule byly v módě před sto lety, dnes už nikoho nezajímají. Hledám samostatnou ženu, která si cestou z letiště dokáže nést vlastní kufr a čerpá peníze ze své kreditní karty, ne z mé peněženky. Závislačky u mě nemají šanci.“ Nejhorší chybu uděláte, když budete se svým partnerem zacházet jako s chodícím bankomatem. Málokterý chlap snese pocit, že ho využíváte.


Co na to Cosmo:  To by se jim líbilo! Mít skvělou přítelkyni, večeřet s ní v drahých restauracích a neutratit přitom ani halíř. Mužům se prostě feminismus hodí, jenom když jde o jejich vlastní pohodlí. Jen si od nich dál nechte platit kafe a otevírat dveře. Však ono je to nezabije.