Orgasmus rozhodně není žádnou samozřejmostí, a tak by se k němu mělo v intimitě i přistupovat!

1) Antikoncepce


Ano, ač se o tom zas tolik nemluví, některé antikoncepční pilulky mohou pořádně snížit vaše libido! I když si mnohé ženy berou antikoncepci právě proto, aby během sexu vypustily stres a naplno si užívali, v mnoha případech se jejich chuť na sex ztrácí, případně během něj zažívají různé pocity, jen ne ty orgasmické. U mnoha prášků totiž klesá jak chuť na sex, tak i schopnost dosáhnout při něm vyvrcholení. Pokud je to právě váš případ, je dobré se poradit s lékařem a antikoncepci změnit.

2) Pohlavní styk není zárukou vyvrcholení


Některé ženy stále marně čekají na to, až vyvrcholí při pohlavním styku. Aktivně pro to však nic moc nedělají. Přemýšlejí, jestli za to může partner, nebo ony samy. Ze sexu mnohdy nic nemají a příliš je nebaví. Přitom jen patří mezi většinu žen, kterým jednoduchý vaginální styk k dosáhnutí vrcholu nestačí. Statistiky uvádí, že ze samotné penetrace dosáhne orgasmu jen zhruba čtvrtina žen. Tyto "šťastlivkyně" mají totiž většinou klitoris blíže ke konci vagíny. Pokud mezi ně nepatříte, existuje x různých způsobů, jak orgasmu dosáhnout. Jistě na ně s partnerem přijdete!

TIP: 6 mýtů o sexu, kterým už dávno nemáte věřit

3) Otravný hrotič


Je katastrofa, pokud je váš partner či milenec přehnaně zvědavý a má neustále potřebu intimní věci hrotit. Je fajn, když neschytáte do postele sebestředného jedince, který se o vaše požitky nezajímá. Zájem se však projevuje i jinak, než že se vás dotyčný bude během sexu desetkrát ptát, jestli už budete, nebo jak by toho mohl docílit. To už pak s milým zájmem o vaše potěšení má pramálo společného. Spíše potřebuje udělat dobře svému egu a pokud s ním orgasmy nemáte, jistě bude podrážděný. Nestyďte se mu říct otevřeně, že vám toto chování vadí, a že by se měl radši soustředit na to, jak vám orgasmus vyvolat!

  18:00,  aktualizováno  25. března 2019 16:55