Léto je plné pokušení, a jak se říká, příležitost dělá zloděje. Stojí vám ale urostlý plavčík, sympatický barman nebo lichotící kolega za to, abyste riskovala spokojený vztah s partnerem?

Doma vám to klape. Žádná velká vášeň, ale svého muže milujete a umíte si představit, že po jeho boku zestárnete. A pak najednou váš ‚obyčejný‘ život zasáhne bomba. Má podobu sexy chlapíka, který vás neodolatelně přitahuje a svádí. Co všechno je ale v sázce? Ještě před tím, než podlehnete letním svodům, položte si několik otázek.


Zvládnu nést následky?

Vždy byste měla myslet na to, jestli se dokážete vypořádat s tím, co bude následovat. Můžete ztratit úplně všechno – partnera, děti, domov... Pokud se váš románek provalí, nemůžete spoléhat na to, že s vámi podvedený partner zůstane, i kdyby předtím tisíckrát tvrdil, že nevěra se dá odpustit. Ideály jsou jedna věc, skutečnost druhá. Zmizet v nenávratnu může také vaše sebeúcta. Dokážete si vážit sama sebe, když zradíte muže, s nímž jste chtěla zůstat do konce života?


Nebudu potom srovnávat?

Žijete ve spokojeném vztahu s partnerem, který už přesně ví, jak vás uspokojit, takže se erotická vášeň může scvrknout na několikaminutové dokonale známé dovádění. Pak se milovník převalí na bok a za pár sekund spokojeně oddechuje. A najednou je tu někdo, kdo se vás nemůže nabažit a chce vás líbat všude po těle třeba celou noc. Těžko se pak vyhnete srovnávání, které je pro vašeho muže značně nevýhodné. Ale vzpomeňte si na čas, kdy jste se poznali, jak jste tehdy dokázali promilovat celou noc, jak vám nosil dárky... A vy jste taky bývala jiná.


Dokážu se partnerovi nepřiznat?

„Je jedno, proč se to stalo, prostě jsem měla románek s kolegou v práci. Horší bylo, že jsme si vždy s partnerem říkali úplně všechno a tohle byla první věc, co jsem před ním měla zatajit. Přitom to pro mě byl velmi výrazný zážitek a měla jsem ho plnou hlavu,“ říká Simona z Tábora, která ale dobře ví, že její nutkání se svěřit asi nikdo nepochopí. Většina lidí má problém o nevěře nemluvit ne kvůli tomu, že by se chtěli pochlubit získanou trofejí, ale kvůli pocitům viny. A ty se jednou určitě dostaví. Tedy, pokud nejste úplný necita a na partnerovi a vztahu vám stále ještě záleží... Ženy zpravidla vina dostihne citelněji než muže. Kající se hříšnice pak doma vyvařují a podstrojují. A také se častěji přiznávají, což je ale krok špatným směrem. Vy se sice zbavíte břemene v podobě tíživého tajemství, ale svému protějšku stoprocentně zlomíte srdce. Miroslav Plzák věděl moc dobře, proč radil: „Zatloukat, zatloukat, zatloukat.“


  6:46,  aktualizováno  31. března 2019 13:28