Zamilovala jste se, jenže nový vztah vám zastřel zrak a vy možná dáváte kopačky své nejlepší kamarádce. Říkáme: Nedělejte to!

Třiadvacetiletá Regina si mně postěžovala: „Před pár měsíci jsem začala chodit s Matyášem, a když jsem se celá rozechvělá svěřovala se svým milostným životem Jolaně, zahlédla jsem v její tváři nerozluštitelný výraz. Něco jako: Co mi ho proboha cpeš? Ranilo mě, že nejlepší kamarádka nemá trpělivost mi naslouchat. Nevěděla jsem, jestli ji štvu já, nebo ji něco žere na mém novém partnerovi. A tak jsme se začaly vídat méně. Jolana mi ale chybí, znám ji od základní školy a jen díky vzájemné podpoře jsme se zatím z chlapů nepomátly.“ Jasně, jste zamilovaná, ale jednejte obezřetně! Parťačky, které za to opravdu stojí, potřebují vaši pozornost stejně jako milenec. Jejich úhel pohledu na věc je logicky odlišný – vidí vás jako zmámenou bludičku, která blouzní po vodníkovi, kvůli němuž jste ochotná obětovat i život. A tak pomůže, když si její stanoviska s odstupem uvědomíte.


„V prvních týdnech známosti je logické, že chcete veškerý čas trávit s ním. Podobnou touhu jistě zažila už i kamarádka. Proto byste jí měla popsat situaci – že jste zamilovaná a že si vše chcete s novým přítelem užít naplno. Zároveň přítelkyni ujistěte, že ji nechcete ztratit, že je důležitou součástí vašeho života (pokud je to pravda), a poproste ji o pochopení,“ radí soukromá psycholožka Alex Hrouzková, www.mylifestudio.cz. Jak ale rozumně reagovat na kyselé obličeje a nepříjemné výtky ze stran souputnic, které vás kritizují? Expertka radí otevřít dveře emocím a přímo popsat, co se ve vás odehrává. Zkusit to můžete třeba takhle: „Jsem šíleně zamilovaná, pořád chci být jen s ním. Vím, že na tebe vůbec nemám čas, ale prosím, pochop, že hlavně teď na začátku si to s ním toužím užívat co nejvíc. Však to znáš, ono to po čase přejde.“


Dívčí válka? Nesmysl.

Odborníci se shodují, že přátelství se ženami může být pro váš život přínosnější než rodinné vazby. Zatímco vaši pokrevní blízcí plno témat rovnou bojkotují, s kamarádkou můžete rozebírat téměř vše, a to zcela bez ostychu. A když najednou do takového paktu vpadne mužský element, dokáže nasekat plno škody.


  8:00,  aktualizováno  31. března 2019 13:28