Nechce se vám trávit svátek zamilovaných v tepajícím velkoměstě? Nemusíte, Evropa nabízí nespočet kouzelných míst. Máme pro vás skvělé tipy:

Německo - Zámek Neuschwanstein


Kousek od českých hranic najdete pohádkový zámek, postavit ho nechal Ludvík II. Bavorský. Neuschwanstein je trochu pohádka, trochu romantika a trochu kýč, ale rozhodně stojí za to vidět ho na vlastní oči. Jakmile uvidíte jeho siluetu, pravděpodobně se vám hned vybaví disneyovské pohádky, zámek můžete vidět v logu Disney Pictures nebo posloužil i jako inspirace Waltu Disneymu pro zámek Šípkové Růženky. Pokud chcete vidět TEN zámek od Disneyho, musíte prostě do Bavorska.   

Ukrajina - Tunel lásky


Tunel lásky na Ukrajině je atrakcí nejen pro zamilované, nachází se nedaleko městečka Klevan. Celé tři kilometry podél staré železnice rostou vysoké stromy, které se v korunách proplétají a vytváří úžasnou klenbu tvořenou zelenými lístky, která doslova vybízí k romantickým procházkám a zamilovaným vyznáním. Legenda praví, že přání vyslovená uvnitř tunelu lásky se splní.  19:00,  aktualizováno  31. března 14:12