K prvním máji, lásky času, neodmyslitelně patří polibek pod rozkvetlou třešní. Tradici není radno zanedbávat. Říká se, že ta, která nebude 1. května políbena, uschne. Abyste po celý rok oplývala krásou a plodností, vyrazte se svou láskou na místa, která k májové puse přímo vybízejí.

Praha a okolí

Petřín je klasikou, kterou každoročně navštěvují tisíce zamilovaných. Krásná příroda láká k posezení v trávě a odpočinku. Na samotný vrch, k Petřínské rozhledně, se lze dostat lanovkou či pěšky. My doporučujeme procházku. Během chůze totiž natrefíte hned na několik kvetoucích třešní, pod kterými se můžete políbit.

Pokud chcete zažít netradiční, leč romantický večer, zajděte se svou láskou do Planetária hlavního města Prahy. Od 19 hodin zde zažijete speciální májovou show plnou zamilovaných příběhů, například o Héraklovi a jeho milé Déianeiry. Celý večer zakončí baletní vystoupení. Jestli romantiky nebudete mít dost, navštivte sousedící Štefánikovu hvězdárnu, kde se můžete pokochat květnovou oblohou plnou hvězd.

Zámek Loučeň ve Středočeském kraji, v okrese Nymburk, láká zamilované na procházku po zdejším úchvatném anglickém parku. Kromě historických krás zde naleznete nespočet kvetoucích stromů, které lákají k prvomájovému políbení.

Jak už sám název vypovídá, vyhlídka Máj je přímo určená k něžnostem. Vyhlídku naleznete u obce Teletín. Je z ní přímo božský pohled na skalnatý kaňon, kterým protéká řeka Vltava. Dech beroucí scenérie se stane tou nejlepší kulisou k vyznání lásky.

Petřín je jedním z oblíbených míst Pražanů.