Je konec? Přestaňte se užírat a čtěte, co můžete udělat, aby vás rozchod bolel míň než jeho. A ještě prospěl vaší kráse!

Právě vám rozdupal plány na celý příští rok. Možná na celý život. A ublížil vám. Ponížil vás. Důkladně pocuchal vaše sebevědomí. Nenávidíte ho. Hrozně moc. Chce se vám umřít. Taky hrozně moc. Už ho nechcete vidět. Vlastně chcete. Dlouhé hodiny si představujete, jak se trápí kvůli tomu, že opustil nejlepší ženu svého života. Vás. Jste přesvědčená, že vám zavolá nebo zaklepe u vašich dveří a bude brečet, abyste mu odpustila. Čekáte pár dní. Nic se neděje. Asi se bojí, že byste ho odpálkovala.


Horečně vymýšlíte mail nebo esemesku, ve které mu naznačíte, že jste ochotna (samozřejmě s velikým sebezapřením) vzít ho zpět. Odešlete ji. On buď neodpoví vůbec, nebo pošle nějaký naprostý nesmysl, který vás jen naštve. Že by nepochopil, co jste mu chtěla sdělit? Možná byste mu měla poslat výstižnější zprávu... Stop! Než si ještě víc rozryjete bolavé srdce a několikrát se před ním shodíte natolik, že se za to budete stydět i dva roky poté, prostudujte si našich pět rad, díky kterým vyjdete ze všech rozchodových trapasů s čistým štítem.


Dělejte mrtvou berušku

Co byste měla udělat: Vymažte jeho číslo i mail.

Rozešel se s vámi, takže vás nechce vidět ani slyšet. Alespoň nějakou dobu. Pokaždé, když mu voláte, esemeskujete nebo mailujete, myslí si něco ve smyslu: „Copak to nechápe?! Chtěl bych, aby mi už dala pokoj.“ Neozývejte se mu a vyhnete se trapným rozpakům, nenaplněným očekáváním i studeným sprchám. Až se příště začne vaše ruka sápat po mobilu, jděte na procházku nebo mu napište výhrůžný dopis. Ovšem jakmile odložíte propisku, rozcupujte ho na kousky. Nebo to udělejte jako šestadvacetiletá učitelka Karolína: „Můj bývalý se se mnou rozešel dost ohavným způsobem. Měla jsem potřebu mu vpálit do očí, jak je nechutný, jak ho nenávidím, a páčila jsem z něho vysvětlení, proč se takhle hnusně zachoval. Chtěla jsem ho hodně bolestivě zabít. Pak mi kamarádka poradila, ať mu každé ráno napíšu všechno, co si o něm myslím, a mail odešlu na její adresu. Zabralo to! Já si vybila vztek, kamarádce to nijak neublížilo a Ivan ještě žije. Dneska už se na něj nezlobím, protože takový ubožák mi za to nestojí, a jsem hrozně ráda, že jsem se před ním neponižovala.“


  7:00,  aktualizováno  25. března 2019 21:20